Türkiye yüzlerce cihatçıyı Cerablus'a saldırmak için Karkamış'a getirdi

Dün akşam saatlerinde yüzlerce cihatçının Azez'den Kilis'e geçerek karayoluyla Cerablus'un karşısındaki Karkamış ilçesinde sınıra getirildikleri açıklandı.

Türkiye yüzlerce cihatçıyı Cerablus'a saldırmak için Karkamış'a getirdi

karkamis cihatcilarYPG’nin başını çektiği Suriye Demokratik Güçleri’nin (SDG) Menbiç’i ele geçirip Fırat’ın batısına yerleşmesinden sonra Türkiye’den hamle geliyor.

Cihatçı terör örgütlerinin kaynaklarından paylaşılan haberlerde, dün akşam saatlerinde yüzlerce cihatçının Azez’den Kilis’e geçerek karayoluyla Cerablus’un karşısındaki Karkamış ilçesinde sınıra getirildikleri açıklandı.

Türkiye son bir kaç gündür Cerablus’u top ateşiyle baskı altına almaya çalışırken IŞİD kaynakları sivillerin kenti boşalttığını açıklamıştı. Türkiye’ye ait savaş uçaklarının ve insansız hava araçlarının da bölgede etkinlik gösterdikleri belirtiliyor. Sınırdaki mayınlı bölgelerin de temizlendiği söyleniyor.

Özgür Suriye Ordusu adlı cihatçı terör örgütünün resmi sözcüsü de Türkiye’den Cerablus’a bir operasyon yapılacağını teyit ederken, saldırıya Deyr Ezzor sakinlerinin katılacağını duyurdu.

Öte yandan, IŞİD’in Cerablus’u cihatçı terör örgütlerine teslim etmeye hazırlandığı ve Cerablus’un batısındaki 3 köyü boşalttığı haberleri de geliyor.

SDG ise Menbiç’in kuzeyindeki operasyonlarını tamamladığını duyurdu.

Azez’den Kilis’e geçen ve Karkamış’ta Suriye sınırında bulunan cihatçı teröristler ise böyle görüntülendi: