Tüm teröristler AKP'ye geliyor: İsveç'te Türkiye uçağına binmek isteyen terörist yakalandı

AKP politikalarının Türkiye'yi tüm dünyadaki cihatçı teröristler için adeta "güvenli bir cennete" dönüştürmesinin sonucu dünyanın her yerinden teröristlerin gelmesi oluyor.

Tüm teröristler AKP'ye geliyor: İsveç'te Türkiye uçağına binmek isteyen terörist yakalandı

Tüm dünyada arandığı söylenen bir terör zanlısının İsveç’te Türkiye uçağına binerken yakalandığı bildirildi. AKP politikalarının Türkiye’yi tüm dünyadaki cihatçı teröristler için adeta “güvenli bir cennete” dönüştürmesinin sonucu dünyanın her yerinden teröristlerin gelmesi oluyor.

Tüm dünyada aranan kişinin Türkiye’ye sefer yapacak uçağa binmek üzere geldiği İsveç’in başkenti Stockholm’deki Arlanda Havalimanı’nda yakalandığı söyleniyor. Pasaport kontrolü sırasında arandığı fark edilen şahıs gözaltına alındı. İsveç istihbarat örgütü SÄPO’nun olaya el koyduğu öğrenildi.

Soruşturma savcısı Ronnie Jacobsson gözaltına alınan kişinin Alman polisi tarafından Almanya’da terör zanlısı olarak arandığını doğruladı. İsveç polisi zanlının sabah 08.30 sıralarında yakalandığını, kendisine avukat tahsis edilmesinin ardından sorgulamasına başlanacağını duyurdu.

Polis yakalanan kişinin hangi ülke vatandaşı olduğu ve nereye gitmekte olduğu ile ilgili ayrıntılı bilgi vermekten kaçınırken Expressen Gazetesi’nin edindiği bilgiye göre yakalanan 1980 doğumlu şahıs Türkiye’ye uçmaya hazırlanan uçağa binmek üzere iken pasaport kontrolü yapan görevlinin şüphelenerek alarm vermesi üzerine yakalandı.