Tuğçe Kazaz yine beyin yaktı: Batılılar kurban kesmediği için müslümanları kesiyor

AKP'li manken Tuğçe Kazaz, bu kez Kurban Bayramı ile ilgili "değerlendirme"lerde bulundu.

Tuğçe Kazaz yine beyin yaktı: Batılılar kurban kesmediği için müslümanları kesiyor

AKP’li manken Tuğçe Kazaz, “Kurban Bayramı” ile ilgili de yorum yapma ihtiyacı duyarak, “Batı toplumları kurban kesmediği için 57 müslüman ülkedeki masumları kesiyor” dedi.

Tuğçe Kazaz, “Yüce Yaradan o kurbanla beraber içimizdeki kini, nefreti ve negatif olan tüm duyguları kesip atmamız için bize kurban kesmeyi emretmiştir. Bu durumda, kurban kesmeyelim de birbirimizi mi keselim? Asıl sizler kurban kesmediğiniz için bu kadar saldırgan ve tedirginsiniz” ifadelerini kullandı.

Kazaz’ın sosyal medyada dalga konusu olan açıklamaları şöyle:

“Kurban ibadet değil diyen cahiller olmuş. Sözde medeniyeti bize aşılayan batı toplumları, kurban kesmediği için kurban yerine 57 Müslüman ülkedeki masumları kesiyor. Kurban kesmek sadece bir hayvanı kesmek değildir. İnanan herkesin kurban kesmesi ve hatta kesilen kurbanın akan kanını izlemesi lazım. Böylece o kesilen kurbanla beraber tüm negatif duygularımızdan kurtulabiliriz. Mutlak adalet ve doğruluk sahibi olan Rabbimiz, her olayda olduğu gibi kurban olayında da insan olmamız için bize bu hediyeyi bahşetmiştir” diye konuştu.