Teröristsen AKP'nin teröristi ol: Salih Mirzabeyoğlu'na beraat

Mahkeme, yeniden yargılanan Salih Mirzabeyoğlu'nun beraatına karar vererek Türkiye yakın dönem tarihinin Hizbullah'tan sonra en kanlı eylemlerine imza atan gerici terör örgütü İBDA-C'nin de "var olmadığına" hükmetmiş oldu.

Teröristsen AKP'nin teröristi ol: Salih Mirzabeyoğlu'na beraat

İslami Büyük Doğu Akıncıları Cephesi (İBDA-C) davasından hükümlüyken yeniden yargılanma talebi kabul edilerek tahliye edilen ve kamuoyunda “Salih Mirzabeyoğlu” olarak tanınan Salih İzzet Erdiş’in beraatına karar verildi. Böylece Türkiye yakın dönem tarihinin Hizbullah’tan sonra en kanlı eylemlere imza atan gerici terör örgütü İBDA-C’nin de “var olmadığına” hükmedilmiş oldu.

Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu’nun yargılanmasında karar verildi. İstanbul Adalet Sarayı’nda bulunan 14.Ağır Ceza Mahkeme’sinde görülen dördüncü celseye hükümlü sanıklar Salih İzzet Erdiş ile Saadettin Ustaosmanoğlu katılmazken; sanıkları avukatları temsil etti.

Mahkeme heyeti, “Anayasal düzeni değiştirmeye teşebbüs etmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ağır hapse çarptırılan Salih İzzet Erdiş hakkındaki eski hükmün iptaline karar verdi. Heyet, Erdiş’in bu suçu işlediğine dair her türlü kuşkudan uzak, hukuka uygun kesin ve inandırıcı delil elde edilemediğinden beraatine karar verdi.

Mahkeme, “Terör örgütü üyesi olmak” suçundan 18 yıl ağır hapis cezasına mahkum edilen diğer hükümlü Saadettin Ustaosmanoğlu hakkında verilen mahkumiyet hükmünün de iptal edilerek beraatine hükmetti.

http://gazetemanifesto.com/2016/01/08/yeter-ki-gerici-ol-ibda-c-liderinin-yurtdisina-cikis-yasagi-da-kaldirildi/