Sözcü yazarından önemli iddia: Erdoğan üç ismi 'kelepçeli' görmek istiyor

Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, AKP'nin bir dönem en tepesinde yer almış üç isminin tutuklanmasını istediğini iddia etti.

Sözcü yazarından önemli iddia: Erdoğan üç ismi 'kelepçeli' görmek istiyor

Sözcü gazetesi yazarı Can Ataklı, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın, AKP’nin bir dönem en tepesinde yer almış üç isminin tutuklanmasını istediğini iddia etti.

“Saray korkusu Abdullah Gül’ü gömdü” başlıklı bir yazı kaleme alan Ataklı, Ankara’da ‘kulağı delik’ bir isimden aldığını belirttiği bir bilgiyi köşesinden aktardı. Ataklı’nın yazısındaki iddiaya göre Erdoğan, önceki Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, önceki Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AKP’nin kurucuları arasında yer alan bir diğer isim için ” ifadesini kullandı.

Ataklı’nın bugünkü köşe yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Önce bir dedikodu vermek istiyorum. ‘Dedikodu’ diyorum, çünkü kanıtlamam olanaksız. Ancak Ankara’da kulağı hayli delik bir kaynağım ‘kesinlikle doğru’ diye anlattı” diyen Ataklı, yazısına şöyle devam etti:

Erdoğan saraya çağırdığı önemli bir AKP’li isme “O üçünü kelepçeli görmek istiyorum” demiş.
Kaynağım “Demiş diyorum ama öyle sakin ifadeyle değil, öfkeyle öyle bağırmış ki sarayın camları zangırdamış” diyerek sözlerine destek verdi.
Kim peki bu üç kişi?
Biri bir dönem öncesinin en tepedeki ismi. Diğeri yine kısa süre öncesine kadar devletin en önemli icra makamını işgal eden kişi. Üçüncüsü ise AKP’nin kurucularından, demokrasinin kalesinin yöneticiliğini yapmış bir isim.
Öfkenin kaynağı ise bu üç kişinin cemaatle ilişkili olduğuna inanılması. Saray bu üçlünün gizliden gizliye kuyusunu kazdığına inanıyormuş.