Fırat Anlı tutuklandı.

Beş günlük yasaktan sonra avukatları ile görüşen Gültan Kışanak bugün adliyeye sevk edildi.

Fırat Anlı tutuklandı.

Diyarbakır’da haklarında yürütülen soruşturma kapsamında 5 gün önce gözaltına alınan ve dün ilk kez avukatları ile görüştürülen Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, dün gece ifade verdi. Kışanak adliyeye sevk edilirken, Anlı’nın da adliyeye sevk edilmesi bekleniyor. Avukatları Mehmet Emin Aktar, müvekillerine daha çok yaptıkları konuşmalar ile ilgili sorular yöneltildiğini söyledi.

Diyarbakır’da gözaltına alınan Büyükşehir Belediyesi Başkanı Gültan Kışanak ve Eş Başkan Fırat Anlı, dün haklarındaki 5 günlük kısıtlılık kararının kaldırılmasından sonra avukatları ile görüştü. Avukatlarla yapılan görüşmeden sonra Kışanak ve Anlı, dün gece sabah saatlerine kadar süren ifade verdi. Avukatları nezaretinde verilen ifade işlemleri tamamlanırken, Kışanak adliyeye sevk edildi, Anlı’nın da adliyeye sevk edilmesi bekleniyor.

Avukat Mehmet Emin Aktar, müvekilleri Kışanak ve Anlı’nın kendi istekleri doğrultusunda ifade verdiklerini belirterek şöyle dedi:

“İsteselerdi ifade vermeyebilirlerdi. Ancak her ikisi de istediği için emniyette ifade verdiler. Sayın Kışanak’ın ifadesini emniyet, Anlı’nın ifadesini ise avukatlar nezaretinde jandarma aldı. İfadelerinde ortaya herhangi somut bir delil ve belge konulmadı, sadece her iki müvekilimize, yaptıkları konuşmalar ile ilgili sorular yöneltildi.”

Kışanak ve Anlı tutuklanma istemiyle hakimliğe sevk edildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Eş Başkanları Gültan Kışanak Fırat Anlı, savcılık sorgulamalarının ardından tutuklanmaları istemiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildi.

SON DAKİKA: Fırat Anlı tutuklandı. (21.45)