Sapanca Belediyesi'nden köpeklerin zehirlenmesine açıklama

Sakarya'nın AKP'li Sapanca İlçe Belediyesi, sosyal medyada infiale neden olan 'belediyenin köpekleri zehirlediği' iddiasıyla ilgili açıklama yaptı.

Sapanca Belediyesi'nden köpeklerin zehirlenmesine açıklama

Sakarya’nın AKP’li Sapanca İlçe Belediyesi, sosyal medyada infiale neden olan ‘belediyenin köpekleri zehirlediği’ iddiasıyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada, köpeklerin zehirlenmesiyle ilgili belediyenin hiçbir ilgisinin olmadığı savunuldu.

Sapanca İlçesi Kırkpınar Mahallesi’nde zehirlendiği ortaya çıkan köpeklere bir grup hayvanseverin müdahale ettiği görüntüler, sosyal medyada hızla yayıldı. Büyük tepki gören olaya ilişkin, köpekleri belediyenin zehirlediği iddia edildi. Olayın ardından Sapanca Belediyesi’nden açıklama yapan Sapanca Belediyesi Zabıta Müdürü Aydın Yıldız, zehirlenen sokak hayvanlarıyla ilgili belediyenin hiçbir ilgisinin olmadığını öne sürdü.

‘Görüntülerin üzücü olduğunu, ihbar üzerine zabıtanın olay yerine gittiğini’ belirten Yıldız, bölgedeki sokak hayvanları için daha önce sokak sakinlerinin karşılıklı olarak birbirleri hakkında Sapanca Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi. Tarafların belediyeye de şikayette bulunduğu ileri süren Yıldız, konunun üzerine gidileceğini açıkladı.

Yıldız ayrıca, kentin ilçeleri arasında sokak hayvanları için tek rehabilitasyon merkezini açan belediyenin Sapanca Belediyesi olduğunu ifade etti.

http://gazetemanifesto.com/2016/11/01/video-akpli-belediyeden-hayvan-dusmanligi-evcil-kopekleri-bile-zehirlediler/