Salih Dursun: Futbol adil yönetilmeli

Galatasaray maçında hakem Deniz Ateş Bitnel’e gösterdiği kırmızı kartla tartışmalara konu olan Trabzonsporlu Salih Dursun, "Herkesin işini doğru, adil ve hakkaniyetli şekilde yerine getirmesi gerekiyor" dedi.

Salih Dursun: Futbol adil yönetilmeli

Salih Dursun, Trabzonspor dergisinin son sayısında eşi Deniz ve oğlu Yusuf Eymen’le bir röportaj verdi. Dursun, şunları söyledi: “Anlık bir reaksiyondu. Bu hareketimin böylesi bir gündem yaratacağını hiç düşünmedim. Sonrasında domino etkisi yarattı. Başkanımız da ‘Bu düzen değişecek’ dedi. Evet, bu düzen değişmeli, futbol adil yönetilmeli. Bazı eleştiriler de aldım. ‘Futbolcunun hakeme böyle yapmaması lazım’ şeklinde. Haklı olabilirler. Bir şey söylemiyorum. Sonuçta biz futbolumuzla gündeme gelmeliyiz. Ama bir emek veriyorsunuz, sonra hatalı ya da kasıtlı kararlarla o emeğiniz yok sayılıyor. Ben kimseye saygısızlık yapmak istemedim. Sadece herkesin işini doğru, adil ve hakkaniyetli şekilde yerine getirmesi gerekiyor. Diğer türlü iş farklı yönlere kayıyor. Biz futbolcuların işi saha içidir. Saha dışıyla çok ilgili değiliz. Başkanımız ve yönetimimiz zaten gereken mücadeleyi veriyor. Salih Dursun olarak ben ve arkadaşlarım Trabzonspor’u daha iyi yerlere getirmek için uğraşıyoruz. Buna herkes emin olsun.”

Takım olarak sıkıntılı bir dönem geçirdiklerini vurgulayan Salih Dursun, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sahada hocamızın verdiği görevleri layıkıyla yerine getirerek ve birbirimizle yardımlaşarak bu durumu aşabiliriz. Ne kadar iyi bir takım olursan ol önce bir bütün olmak gerekir. Birlikteliği sağlayamazsan bir maç kazanırsın ama ondan sonrası gelmez. Bizim de ihtiyacımız olan tek şey aile olabilmek. Tüm arkadaşlarımın bunun için büyük bir çabası var. Bu ortamı tam anlamıyla oturtabilirsek o zaman bu sıkıntılardan rahatlıkla çıkarız. Rahat rahat dışarıda gezebiliriz. Çok basit olan şeyleri bazen biz gözümüzde büyütüyoruz. Oysa o kadar kolay ki birlik ve beraberlik sağlayıp buna inanmak. Şuan sıralamada geride olsak bile çok fazla bir puan farkımız yok. Ufak bir kıvılcım bize iyi gelecektir. Önemli olan saha içinde büyük savaşmaktır” Salih, tüm olumsuzluklara rağmen en kötü ihtimal olarak ligi 6. sırada bitirmeleri gerektiğini söyledi.

Trabzonspor taraftarları hakkındaki görüşlerini de açıklayan Salih Dursun, “Trabzonspor taraftarlarının takımını sevdiğini biliyordum. Ben de Sakaryalıyım. Sakaryaspor’u çok seviyorum. Taraftarlık duygusunu ben de yaşadım ama Trabzon’da taraftar olma hissiyatı bambaşka. Burada herkes futbol hayranı ve bir fikre sahip. Kadınlar bile en az erkekler kadar fanatik. Şehir olarak hiç sıkıntı yaşamadım. Trabzon insanı zordur derler ama bence öyle bir durum yok. Şehir halkının tek bir isteği var o da Trabzonspor’u iyi yerlerde görmek. Bizler de bunu başarıp bu insanları mutlu etmeliyiz” dedi.