Rize'de kahvehaneye kurşun yağmuru: 2 ölü, 6 yaralı

Rize'de bir kahvehanenin silahla taranması sonucu çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtiliyor.

Rize'de kahvehaneye kurşun yağmuru: 2 ölü, 6 yaralı

Rize’nin İkizdere ilçesi Güneyce beldesinde bir kahvehanenin henüz belirlenemeyen bir nedenle silahla taranması sonrası yaşanan olayda ilk belirlemelere göre 3 kişinin öldüğü, 6 kişinin de yaralandığı öğrenildi.

Aralarında husumet bulunan iki grup

Aralarında husumet bulunan iki grup arasında yaşandığı tahmin edilen olayla ilgili konuşan İkizdere Belediye Başkanı Hasan Köseoğlu saldırının; yoldan geçen bir araçtan silahla ateş açılması sonucu gerçekleştiğini söyledi.

Rize’nin İkizdere ilçesi Güneyce beldesinde bir kahvehanenin henüz belirlenemeyen bir nedenle silahla taranması olayı ile ilgili 2 kişinin arandığı belirtildi. Edinilen bilgiye göre, bir jiple belde merkezine gelen 2 kişi kalaşnikof marka makineli tüfekle bir kahvehaneyi kurşun yağmuruna tuttu.

İki kişi hayatını kaybetti, altı kişi yaralandı

Olayda Yaşar Akyıldız ve Abdullah Öztürk ile kimliği henüz belirlenemeyen bir kişi hayatını kaybederken, Cemal Oğuz, Hasan Akay, Ahmet Şahin Akyıldız, Hüseyin Yılmaz, Fatih Işık ve ismi henüz belirlenemeyen 1 kişi de yaralandı. Yaralılar, ambulanslarla Rize Devlet Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alındı. Olayın faili iki kişi kullandıkları jipi yol üzerinde terk ederek başka bir araçla bölgeden kaçarken, olayı gerçekleştiren şahıslardan birinin Ü.S isimli kişi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı