Perinçek gündüz düşlerine devam ediyor

Türkiye siyasetinin ilginç figürü Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, son yaptığı açıklamalarla gene şaşırttı.

Perinçek gündüz düşlerine devam ediyor

Aydınlık gazetesinin bugünkü nüshasına röportaj veren Vatan Partisi Genel Başkanı ilginç açıklamalarıyla gene şaşırttı.  Gazeteye yaptığı açıklamalarda Erdoğan’ın Atatürk’e teslim olma sürecine girdiğini iddiası öne çıkan Perinçek, Erdoğan’ın son Gezi çıkışı ile ilgili olarak da “kendisi açısından çok tehlikeli bir işe kalkışıyor” dedi.

Perinçek AKP’nin Atatürk çizgisine geldiğini iddia ederken sözlerini şöyle sürdürdü:

“4 Temmuz 2015 tarihinden bu yana uygulanan siyaset, BOP Eşbaşkanlığı’nın siyaseti değildir. Orada da Atatürk Devrimine teslim olmuşlardır. Tayyip Erdoğanlar, ‘Ermeni Açılımı’na kalkışmışlardı, yürütemediler. Orada da Türk Devriminin birikimine boyun eğmişlerdir. Geldiğimiz yeri 20 gün önce en güzel Başbakan Binali Yıldırım özetledi: Atatürk’ün 2023 hedefine yürüyoruz.”

“Atatürk Devrimi önünde diz çöktüler”

Erdoğan’ın Topçu Kışlası ile ilgili açıklamalarını da değinen Perinçek, Erdoğan’ın bu yaptığının çok tehlikeli olduğunu ve Kışla’nın 31Mart’ın simgesi olduğundan ötürü bu adımın Türk Devrimi’nin birikimiyle hesaplaşmak olduğunu ifade etti. Açıklamalarını sürdüren Perinçek Erdoğan’ın Atatürk Devrimi önünde diz çöktüğünü ifade etti.

Perinçek Erdoğan’ın kendi çizgisine geldiğini iddia etmişti

Özellikle Ergenekon davası esnasında sert AKP karşıtlığı ile bilinen Perinçek, hapisten çıkmasının ardından çizgisini değiştirmişti. “Bölücü teröre karşı vatan savaşı” teziyle dikkat çeken Perinçek, Erdoğan’ın milli güçleri savunduğunu iddia eder hale gelmişti. Bu açıklamalarıyla yakın siyasi arkadaşlarından dahi tepki gören Perinçek, daha önce yaptığı “Biz onların değil, AKP bizim çizgimize geldi” diyerek dikkat çekmişti.

Perinçek yakın siyasi tarihte de benzer çıkışlar yaparken, her seçim öncesi yaptığı “yüzde on barajını geçtik” açıklamalarıyla dikkat çekiyor.