Patron örgütü TÜSİAD "birlik" çağrısı yaptı!

Patronların örgütü TÜSİAD'ın Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’dan "uyarı" geldi.

Patron örgütü TÜSİAD

Patronların örgütü TÜSİAD’ın Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Tuncay Özilhan’dan “uyarı” geldi. Özilhan, “İçerideki ve dışarıdaki karamsarlık ekonomi için zaafiyet yaratıyor” dedi. Özilhan terör olaylarına bir an önce çözüm bulunması gerektiğini ifade ederek şöyle dedi: “Bu tüm partilere bir çağrıdır. Gün birlik günüdür”.

“Daha fazla takatimiz kalmadı”

Özilhan, konuşmasında, “Artık kısır siyasi çatışmalara bir çözüm bulunması gerekiyor. Her şey bir yana terör sorunu bir yana. Üst üste gelen şehit haberleri yüreğimizi dağlıyor. Daha fazla takatimiz kalmadı. Bu bütün partilere bir çağrıdır. Gün birlik günüdür. Bıkmadan, usanmadan, bir şey olmuyor demeden, sorunlara çözüm bulmamız gerekiyor. Bildiğimizi, inandığımızı söylemeye devam edeceğiz” dedi.

“Maliyet hayli yüksek çıkacak”
TÜSİAD Başkanı Cansen Başaran Symes ise, turizm konusunda, “Turizmdeki düşüşün dolaylı maliyetinin hayli yüksek çıkacağını öngörebiliyoruz” şeklinde konuştu.
Symes, Rusya ile Türkiye arasındaki ilişkilerin bir an önce düzelmesini istediklerini, Ankara ile Moskova arasındaki dialogun yumuşaması, AB ile vize zorunluluğunu kaldıracak anlaşma için gerekli adımların süratle atılması gerektiğini vurguladı.