Orlando katliamcısının babası konuştu: Eşcinselliği Allah cezalandırır!

Orlanndo katliamcısı Ömer Sıddık Metin'in babası saldırı ile ilgili açıklama yaptı.

Orlando katliamcısının babası konuştu: Eşcinselliği Allah cezalandırır!

ABD’nin Florida eyaletindeki Orlando şehrinde bir gay barda 49 kişiyi öldüren Ömer Sıddık Metin’in babası yaşananlardan ötürü üzüntü duyduğunu belirterek, “Eşcinsellik normalde Allah tarafından cezalandırılır” dedi. ABD tarihinin en kanlı silahlı eylemi olarak kayda geçen Orlando saldırısında en az 53 kişi de yaralanmıştı.

Saldırganın Afganistan kökenli Ömer Sıddık Metin olduğu açıklanırken,  Pulse isimli gay bara girmeden önce 911’i arayarak IŞİD’e bağlılık bildirdiği öğrenilmişti. Ancak ABD’li yetkililer ‘radikal İslam eğilimi’ gerekçesiyle üç yıl önce de izlemeye aldığı saldırganın örgütle doğrudan bir bağı olup olmadığını henüz kesinleştirmedi.

BBC Türkçe’de yer alan habere göre, baba Mir Sıddık, oğluyla ilgili olarak bir video yayınladı.

Baba Sıddık, oğlunu şu sözlerle anlattı: “Çok iyi bir çocuktu, eğitimliydi, bir karısı ve çocuğu vardı, anne-babasına saygılıydı.”

sıddık

Oğlunun kalbinde LGBTİ bireylere yönelik bir nefret barındırdığını bilmediğini aktaran Sıddık, “Kutsal Ramazan ayında neden böyle bir şey yaptı ki? Eşcinselik normalde Allah tarafından cezalandırılır. Böyle bir ceza vermek insanların elinde değildir. Yaptıkları beni çok derinden etkiledi. Bunu bilmenizi isterim” diye konuştu.