Önemli iddia: AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı gözaltına alındı, "Parti zarar görür" denilerek serbest bırakıldı

İddiaya göre AKP'li büyük bir şehrin belediye başkanı, 'FETÖ' soruşturma kapsamında gözaltına alındığı ancak AKP'nin müdahalesiyle serbest kaldığı öne sürülüyor.

Önemli iddia: AKP'li Büyükşehir Belediye Başkanı gözaltına alındı,

Darbe girişimi sonrası çokça tartışma konusu olan, ancak açığa çıkarılamayan “siyaset ayağı” muammasında önemli bir gelişme yaşandı.

İddiaya göre AKP’li büyük bir şehrin belediye başkanı, soruşturma kapsamında gözaltına alındı. Yaklaşık 3 saat Emniyet’te ‘misafir’ edildi. Ancak AKP’nin devreye girmesi ile serbest bırakıldı.

Sadece 3 saat

Sözcü Gazetesi’nin haberine göre, ‘sürpriz’ gözaltının ardından, ‘Başkanın adamları’ ve AKP Genel Merkezi devreye girdi ve “partiye büyük zarar verir” denilerek serbest kalması sağlandı. Kritik gözaltı 16 Eylül Cuma günü yaşandı. ‘FETÖ’ soruşturmasında adı sık sık geçen ve FETÖ’cülere ‘imar desteği’ vermekle suçlanan belediye başkanı, 15 Temmuz’dan sonra sık sık FETÖ aleyhine konuşmalarıyla da dikkat çekiyordu.

Habere göre AKP’li başkanın gözaltı macerası sadece üç saat sürdü. Başkanın ekibi gözaltından sonra parti genel merkezine bilgi verdi. Hem genel merkez hem de başkanın adamları üst düzey bazı görüşmelerde bulundu.

“Zarar görürüz”

Yapılan ikili görüşmelerde başkanın önemli bir konumda olduğu, onun böyle bir suçlama ile gözaltına alınmasının AKP’ye büyük zarar vereceği yorumları üzerinde duruldu. Üst düzey temasların ardından AKP’li başkan serbest kaldı. Gözaltına alınması ve sonrasında yaşanan gelişmeler de kamuoyuna yansımadı.