Nuh Köklü davasında skandal savunma

Kartopu oynarken bir esnafın bıçaklı saldırısı sonucu öldürülen gazeteci Nuh Köklü'nün davasında 4. duruşma görüldü.

Nuh Köklü davasında skandal savunma

Kartopu oynarken bir esnafın bıçaklı saldırısı sonucu öldürülen gazeteci Nuh Köklü’nün davasında 4. duruşma görüldü. Mahkeme heyetinin beklediği, katil zanlısının “akıl sağlığı raporu” adli tıptan henüz gelmediği için dava ertelendi. Bir sonra duruşma 13 Mayıs’ta görülecek. İstanbul Anadolu Adalet Sarayı’ndaki duruşmada, Nuh Köklü’nün avukatları, kamera kayıtlarında olayın net şekilde görüldüğünü ve kasten öldürme suçu işlendiğini söyledi.

Sanık avukatının “kasıt yok” savunması tepki çekti

Sanık avukatı ise görüntülerin net olmadığını savunarak olayda kasıt olmadığını iddia etti. Katil zanlısının, akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için adli tıptan beklenen rapor ise mahkemeye ulaşmadı, raporun beklenmesine karar verildi, dava ertelendi. Bir sonra duruşma 13 Mayıs’ta görülecek. Sanığın tutukluluk hali ise devamı edecek. Savcılık iddianamesinde, sanık için, “kasten adam öldürmek” suçundan müebbet hapis cezası isteniyor.

Sanık, aynı zamanda Köklü’nün arkadaşı olan 13 kişiye karşı da “kasten yaralamaya teşebbüs”, “tehdit” ve “hakaret” gibi suçlamalardan toplam 3 yıl 9 aydan 11,5 yıla kadar hapis istemiyle yargılanıyor.

Olay sırasında Serkan Azizoğlu’na yardım eden bir esnaf için de “kasten adam öldürmeye yardım etmek” suçundan 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası, isteniyor.