MHP Genel Merkezi'nden 'kongre' açıklaması

Kurultay krizinin ardından Genel Merkez'den de açıklama yapıldı.

MHP Genel Merkezi'nden'kongre' açıklaması

MHP’de muhalif genel başkan adaylarının Büyük Anadolu Oteli’nin yakınlarındaki bekleyişi sürüyor. Kurultay krizinin ardından Genel Merkez’den de açıklama yapıldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Günal, “Sanki kongre olacakmış gibi arkadaşlarımıza çağrıda bulunmak hukuk dışıdır. Şu an itibariyle bu kadar mahkeme ve valilik kararını rağmen kongre zorlanıyorsa burada bir art niyet olduğu ortadadır. Meşru talep var ama gayrimeşru yollara başvuruluyor.

Samimi Ülkücülerin meşru talepleri kullanılıyor. Üzüntümüz Ülkücü arkadaşlarımızın böyle bir oyuna düşürülmek istenmesidir. Bir şey yapmaya gerek yok, biz genel merkez olarak zaten karar aldık. Mayıs ayından itibaren ilçe kongrelerimiz başlıyor. Orada aday olup bir sonraki kongremizde isteyen herkesin aday olabileceğini genel başkanımız defalarca söyledi. Bu arkadaşlarımız şu anda aday adayı dahi değiller. Bir adaylık süreci yok çünkü bir seçimli kongre yok. Yapılan bütün faaliyet illegaldir.” dedi.

Bahçeli Osmaniye’de

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kongre krizinin yaşandığı partisindeki muhalif adaylara ‘Masal Park’ açılışına katılarak mesaj gönderdi. Bahçeli memleketi Osmaniye’de belediyenin organize ettiği toplu açılış törenine katıldı.