Kuran kursunda 4 erkek çocuğa tecavüze ödül gibi ceza: 24 yıl hapis

Sinop’un Gerze ilçesinde 4 erkek çocuğa cinsel taciz ve tecavüzden yargılanan Rafet Ermiş isimli dernek başkanı 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kuran kursunda 4 erkek çocuğa tecavüze ödül gibi ceza: 24 yıl hapis

Sinop’un Gerze ilçesinde 4 erkek çocuğa cinsel taciz ve tecavüzden yargılanan Rafet Ermiş isimli dernek başkanı 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ermiş’i, 7 Haziran 2015 seçiminde İstanbul’dan AKP milletvekili aday adayı olan Avukat Necip Kumandaveren savunuyordu.

Gerze’de gerici Gençlik İlim ve Hikmet Derneği’nde (GİHDER) Kuran kursuna gelen 4 erkek çocuğuna tecavüz ve cinsel taciz suçlamaları nedeniyle Sinop Ağır ceza mahkemesinde yargılanan Rafet Ermiş, 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ancak verilen ceza adeta ödül niteliğinde. Zira, Türk Ceza Kanunu’na göre çocuk istismarının cezası 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası olarak düzenlenmiş ve eğitici sıfatının taşınması halinde bu cezanın yarı oranında arttırılması ve tecavüz halinde 16 yıldan aşağı olmaması gerekiyor.

Baba çocuğunun yaşadıklarını anlattı

Halksesi sitesinden Mete Çağdaş’ın haberine göre, mahkeme esnasında sinirlerine hakim olamayan çocuklardan birinin babası olan C.T., hakim tarafından mahkeme salonundan çıkarıldı.

Çocuklardan birinin babası ise duruşmada şunları anlattı:

“Çocuğumu ayrıntılı sorguya tabi tuttuğumda ‘Baba bana da o ayıp şeyi yaptı’ dedi. İnanmak istemedim. Çocuğumun çok korktuğunu ve sarsıntı geçirdiğini gördüm. Anlatmasını istediğimde ‘Baba ben bilgisayar masasında otururken yanıma geldi ve ‘beraber kitap okuyalım’ diyerek kendi odasına götürüp kapıyı arkadan kilitledi. Daha sonra masa üzerine kitap koyarak okumamı söyleyip beni kucağına oturttu ve benim pantolonumu aşağı doğru indirdikten sonra, kemerini açarak beni kucağına oturttu. Benimle birlikte ileri geri sallanarak cinsel organını bana temas ettirdi. Bu sırada canım çok yandı ve korktuğumdan bir şey diyemedim, donup kaldım. Bu olayların olduğu sırada kardeşim kapıyı açmaya çalışınca benim pantolonumu yukarı doğru çekerek, kucağından indirip kapıyı açtı’ diyerek anlattı. Bu anlatılanları diğer çocuğuma sorduğumda Rafet Ermiş kapıyı açtığında kıyafetini düzeltiyordu. Bu sırada cinsel organını gördüğüm sırada kardeşim açılan kapıdan koşarak bana ‘Abi gel’ diye bağırdı, diyerek anlattı. Çocuklarım bana bir arkadaşlarının daha kendilerine ‘Derneğe gitmeyin bana ayıp şeyler yaptı, size de yapar’ dediğini de söyledi.”

Tutuklu bulunduğu Sinop kapalı E tipi cezaevinden mahkemeye getirilen Ermiş, Mahkeme tarafından toplamda 24 yıl hapis cezasına çarptırıldı.