Karşıyaka'dan 8 Mart mesajı: Sana ne!

Karşıyaka Belediyesi'nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için hazırladığı billboardlar bu sabah saatlerinde sosyal medyada günün konusu oldu.

Karşıyaka'dan 8 Mart mesajı: Sana ne!

Karşıyaka Belediyesi’nin 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü için hazırladığı, ‘Sana ne?’ diye soran afişler, Karşıyaka’daki 90 billboardda yerini aldı. Bu sabah saatlerinden itibaren sosyal medyada da fotoğrafları paylaşılan 3 farklı afişte kadınlar, ‘Börek de açmam, dekolte de giyerim. Sana ne?’,  ‘İstediğim zaman kahkaha atarım. Sana ne?’ ve ‘Gece yarısı sokakta dolaşırım, gezerim. Sana ne?’ diye soruyor.

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar afiş çalışmasını, ‘Kadınları toplumsal yaşamın en önemli değeri olarak görüyoruz’ diyerek anlattı. Akpınar, kadınların kıyafetleriyle, yaptıklarıyla ya da yapmadıklarıyla değil, toplumdaki hak ettikleri değerle anılmasından yana olduklarını belirterek, afişler için seçilen soruların son dönemde basına yansıyan ve toplumda geniş yankı uyandıran olaylardan seçilmesinin bilinçli bir tercih olduğunun altını çizdi.

sanane1 sanane2 sanane3