Karnından öyle bir şey çıktı ki 10 kilo birden hafifledi

Manisa'nın Şehzadeler İlçesi'nde yaşayan ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 80 yaşındaki Nevin Alparslan'ın karnında kitle olduğu belirlendi.

Karnından öyle bir şey çıktı ki 10 kilo birden hafifledi

Manisa’nın Şehzadeler İlçesi’nde yaşayan ve karın ağrısı şikayetiyle hastaneye başvuran 80 yaşındaki Nevin Alparslan’ın karnında kitle olduğu belirlendi. Operasyonda alınan 10 kilo 325 gram ağırlığındaki kitlenin ardından Alparslan’ın 51 olan kilosu, neredeyse 40’a düştü.

ameliyat-kitleHacıhalliler Mahallesi’nde damadı Mustafa Ali Uruç ve kızı Esen Uruç ile birlikte yaşayan üç çocuk ve üç torun sahibi Nevin Alparslan, 24 Mayıs’ta, karın ağrısı şikayetiyle Manisa Özel 8 Eylül Hastanesi’ne başvurdu. Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Karataş, yaptığı tetkiklerde yaşlı kadının karnında 33 santimetre genişliğinde kitle tespit etti. Ardından yaşlı kadın ameliyata alındı. Yaklaşık 1.5 saat süren ameliyata Genel cerrahi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Karataş’ın yanı sıra Op. Dr. Papy Kılongo Mulaılwa ile Kadın Doğum Uzmanı Op. Dr. Süleyman Emre de girdi. Üç uzman eşliğinde yapılan ameliyatta kadının karnından 10 kilo 352 gram kitle çıkartıldı.

Yumurtalıktaki tümörden kaynaklanabilir

Ameliyattan sonra açıklamada bulunan Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İbrahim Karataş, kitlenin yaşlı kadının sol yumurtalığındaki tümörden kaynaklanabileceğini belirterek, Kitleyi büyük bir kesiyle ancak çıkarabildik. Kitlenin 10 kilo 325 gram olduğunu tespit ettik. Kitlenin sol yumurtalıktan kaynaklanan tümörel bir kitle olduğunu gördük. Sağlığıyla ilgili bir sorun değil. İki gün hastanemizde kendisini yatarak tedavi görecek. Daha sonra kendisini taburcu edeceğiz diye konuştu. Karataş, kitlenin yaşlı kadının hayati organlarına zarar verecek hale geldiğini dile getirdi. Karataş, kitlenin bu kadar büyüğünü daha önce hiç görmediğini de söyledi.

51 Kilodan 40 kiloya indi

Ameliyattan sonra karın ağrılarının gittiğini dile getiren Nevin Alparslan, 51 kilo olarak girdiği ameliyattan 10 kilo 325 gram kitlenin çıkartılmasını ardından 40 kiloya indi. Ameliyatı yapan doktorlara teşekkür eden Nevin Alparslan, karnından çıkan kitleyi görünce şaşkınlıkla baktı.