Karar sonrası Davutoğlu sabaha kadar ağlamış

Karar gazetesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme sonrasında görevi bırakan Davutoğlu ile alakalı bir güzelleme yazısı yayınlandı.

Karar sonrası Davutoğlu sabaha kadar ağlamış

Başbakan Ahmet Davutoğlu’na yakınlığıyla bilinen Karar gazetesinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme sonrasında görevi bırakan Davutoğlu ile alakalı bir güzelleme yazısı yayınlandı.

Vahdettin İnce tarafından kaleme alınan yazıda, çözüm sürecinin sora erip operasyonların başlamasından sonra, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sabaha kadar ağladığı öne sürüldü.

Sare Davutoğlu’nun bir gün kendisini aradığını belirten Vahdettin İnce, Sare Davutoğlu’nun kendisine”Ahmet Bey, bu kararı verirken sabaha kadar uyumadı. Oradaki çocuklar ne olacak diye ağladı” dediğini aktardı.

“Barış süreci”nin sına erip operasyonların başladığı günlerde bir çalıştay için Çankaya köşküne gittiğini söyleyen Vahdettin İnce, Davutoğlu’nun bu karardan dolayı “ızdırap” duyduğunu belirtti.

Çalıştay tamamlandıktan sonra Başbakan’a yazdığı bir kitabı gönderdiğini yazan Vahdettin İnce şöyle devam etti:

“Birgün telefonum çaldı. Başbakanlık’tan arıyorlardı. Sare Hanımefendi görüşmek istiyor dediler. Heyecanla buyursunlar dedim. Hanımefendi “Kürdinsan”ı okumuş. Başladı anlatmaya. Uzun uzun nasıl etkilendiğini anlattı. Sonunda “ben bu kitapta kendimi buldum” anlamında bir ifade kullandı. Siz neler çektiyseniz, Batı Anadolu’da biz de aynısını çektik dedi. Bir ara sözü, süren hendek savaşlarına, çatışmalara getirdi ve “Ahmet Bey, bu kararı verirken sabaha kadar uyumadı. Oradaki çocuklar ne olacak diye ağladı” dedi.”