İşte Büyükelçi Karlov'un muayene tutanağı...

Dün akşam uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Andrey Karlov'un muayene tutanağı açıklandı.

İşte Büyükelçi Karlov'un muayene tutanağı...

Dün akşam uğradığı suikast sonucu hayatını kaybeden Andrey Karlov’un muayene tutanağı açıklandı. Tutanağa göre Karlov’a 11 el ateş edildiği ve bunlardan 9’unun isabet ettiği belirtildi.

Andrey Karlov, kaldırıldığı hastanede ağır yaralı olarak hayatını kaybederken, suikastı düzenleyen polis Mevlüt Mert Altıntaş, ekipler tarafından etkisiz hale getirilmişti.

Sputnik‘te yer alan habere göre, olay sonrası Rusya Büyükelçisi Andrey Karlov’un ölü muayene tutanağı açıklandı. Polis ekipleri olay sonrası sanat galerisinde inceleme başlatmış ve Rusya Büyükelçisi’ne tam 9 el ateş edildiğini tespit etmişti. Daha sonra hayatını kaybeden Andrey Karlov’un bedeni incelenmişti. Yapılan incelemeler sonucunda Karlov’un vücudunda 11 delik olduğu bunlardan 2’sinin giriş çıkış olabileceği belirtildi. Konu ile ilgili incelemeler devam ediyor.

NATO standartlarında silah kullanmış

Saldırıyı düzenleyen polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın eylemde kullandığı silahın NATO standartlarında olduğu belirtildi. 9×19 kalibre olan ve şarjör kapasitesi 15+1, 18+1 ve 20+1 olarak değişen Canik marka silah olduğu açıklandı. Saldırının ardından polis memuru etkisiz hale getirilirken, ailesinden 3 kişi gözaltına alındı.