İstanbul Alibeyköy'de şiddetli patlama

Eyüp Karadolap Mahallesi Çıkrık Sokak çok şiddetli bir patlama meydana geldi.

İstanbul Alibeyköy'de şiddetli patlama

Eyüp Karadolap Mahallesi Çıkrık Sokak çok şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlama çevre ilçelerden hissedildi.

İstanbul’da gece saatlerinde yaşanan şiddetli patlama korkuttu. Alibeyköy semtinde yaşanan ve çevre ilçelerde de duyulan şiddetli patlamanın gece saat 01.00 sıralarında Çıkrık Sokak altında bulunan kanalizasyon sisteminde gaz sıkışmasından kaynaklandığı iddia edildi.

Patlamanın nedeni hakkında yetkililerden resmi bir açıklama yapılmadı.

Patlama nedeniyle rögar kapakları havaya fırlarken çevredeki binaların camları kırıldı. Patlamanın meydana geldiği sırada sokak üzerinde kimsenin bulunmaması ise olası bir facianın yaşanmasına engel oldu. Yurttaşların ihbarı üzerine olay yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri şerit çekerek çevrede güvenlik önlemi aldı. Patlama nedeniyle mahalle halkının büyük bir şok yaşadığı görüldü.

Patlama sesine uyandıklarını belirten bir mahalle sakini, ”Saat 1’e doğru yattık. Tam yattığımız sırada bir ses geldi. Deprem olduğunu düşündük. Dışarı çıktığımızda camların yere indiğini gördük. Bomba gibi büyük sesle patladı. Yaralanan olmadı. Ama çok korktuk. Çocuğum bayıldı” diyerek yaşadıkları korku dolu dakikaları anlattı.

Misafirlerine çay hazırladığı sırada patlamanın meydana geldiğini ifade eden bir başka mahalle sakini ise,” Misafirim vardı içeride. Çay koydum. Tüp patladı diye bağırdım. Anne tüp patlamadı diye beni sakinleştirmeye çalıştılar. Sonra baktım, tüp yanıyor. Ardından çocuklara baktım. Onlarda da bir şey yoktu. Herhalde bomba attılar dedi çocuklar” diye konuştu.

Yurttaşların büyük panik yaşadığı patlama ile ilgili polis ekiplerinin olay yerindeki incelemeleri sürüyor.