İngiliz kadını taciz eden Türk polisin ifadesi ortaya çıktı

İngiltere'de yaşayan Abby Bray isimli genç kadını Facebook’tan taciz ettiği ortaya çıkan Türk polisin emniyetteki ifadesi ortaya çıktı.

İngiliz kadını taciz eden Türk polisin ifadesi ortaya çıktı

İngiltere’de yaşayan Abby Bray isimli genç kadını Facebook’tan taciz ettiği ve çıplak fotoğraflarını gönderdiği için tepki çeken ve dün açığa alınan Bursa’da görevli polis Servet T. hakkında savcılık da soruşturma başlattı.

“Hiç evlenmedim”

Açığa alınan Servet T. hakkında, Bursa Emniyet Müdürlüğü suç duyurusunda bulundu. Bekar olduğu öğrenilen Servet T. bu sabah Çocuk Şubesi’ne giderek burada, “küçük yaştaki çocuğa cinsel istismar” suçundan ifade verdi. Servet T.’nin ifadesinde, sosyal medyada ilk arkadaşlık teklifinin İngiliz genç kadından geldiğini öne sürerek, “Yazışmalar doğru. Ben hiç evlenmedim. Yazıştığım kızın yaşının 20 olduğunu biliyordum. İngilizce yazdıklarını bilgisayardan çeviri programı ile cevap verdim” dediği belirtildi.

Bursa Emniyet Müdürlüğü yetkilileri de soruşturma sonucuna göre Servet T.’nin meslekten ihraç edilmesinin de gündeme geleceğini belirtti.

İngiliz kadın ifşa etmişti

İngiltere’de yaşayan Abby Bray, Facebook’ta polis olduğunu söyleyen Servet T. tarafından tacize uğradığını duyurmuştu. Kişisel Facebook hesabından olayı anlatan Abby, tüm konuşmaların ekran görüntülerini de paylaştı. Mesajlaşmalara göre, 19 yaşında olan genç kadın, “16 yaşındayım” demesine rağmen Servet T. ısrarlı tacizlerini sürdürdü. Çıplak fotoğraflarını gönderen Servet T. evlenmek için Abby Bray’i Türkiye’ye davet etti.

Facebook’ta “İnsanların bu tip sapıklara dikkat etmesi için paylaşıyorum” diyen Abby Bray, başkalarının da bu sapıklığa maruz kalmaması için sosyal medya kullanıcılarından Servet T.’yi şikayet etmelerini istemişti. Kısa sürede yüzlerce kez paylaşılan yazı, sosyal medyada da gündem oluşturdu.

Servet T. binlerce tepki yağınca sosyal medya hesaplarını kapattı. Sosyal medya hesaplarından birçok kişi, Bursa Valiliği ve Bursa Emniyet Müdürlüğü’nün hesaplarını etiketleyerek, şikayet çağrısında bulundu.

Bunun üzerine Bursa Emniyet Müdürlüğü, kadrosu Çarşı Polis Merkezi’nde olan ve Muradiye Devlet Hastanesi’nde yaklaşık 5 yıldır görev yapan Servet T.’yi dün sabah açığa aldı.