İBB Esenler Otogarı'nın tahliyesini istedi, Galip Öztürk 'FETÖCÜ p.çler' dedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Galip Öztürk'ün işlettiği Esenler'deki büyük İstanbul Otogarı'nı tahliyesini istedi.

İBB Esenler Otogarı'nın tahliyesini istedi, Galip Öztürk 'FETÖCÜ p.çler' dedi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Esenler’deki büyük İstanbul Otogarı’nı işleten firari işadamı Galip Öztürk’ün şirketinden ‘amacına uygun kullanım’ yapılmadığı için otogarın 15 gün içinde tahliye edilmesini istedi.

Karara tepki gösteren Galip Öztürk, “Darbe olsaydı bütün şirketlerimizi alacaklardı FETÖCÜ p.ler şimdi gider ayak sadece otogarı istemişler” dedi.

9 Ağustos 2016 tarihli, İstanbul 17. Noterliği aracılığıyla gönderilen yazıda otopark ücreti alınması tahliye gerekçesi olarak gösterildi. Otogarın tahliyesine ilişkin İBB’nin talebini, hapis cezası olan ve yurtdışında bulunan Metro Holding Yönetim Kurulu Başkanı Galip Öztürk de Twitter hesabı üzerinden duyurdu.


Galip Öztürk’ün sahibi olduğu Metro Holding’in iştiraki olan Avrasya Terminal İşletmeleri’nin Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yıldırım, “Sözleşmeye göre 2019’a kadar sürenimiz var. Otoparklarda para alınmasının, sözleşmenin iptaline ve tahliyeye sebep olacağının düşünmüyoruz. Kaldı ki, sözleşme yüklü tazminatı da içeriyor. İBB’nin bu yükün altından kalkması zor olur” dedi. Yıldırım, İBB’den süre uzatım taleplerinin de gündemde olduğunu aktardı.

İşte Galip Öztürk’ün twitter hesabından yayımladığı belgeler: