Hüseyin Gülerce dönüşünü tamamladı!

Eski cemaatçi Hüseyin Gülerce, "üst akıl"ın taşeronu olduğunu düşündüğü Fethullah Gülen cemaatinin ikinci darbe arayışında olduğunu yazdı.

Hüseyin Gülerce dönüşünü tamamladı!

Fethullah Gülen cemaatinin eski kalemşörlerinden, sonrasında nedamet getirerek AKP saflarında yerini sağlamlaştıran ve Star gazetesinde köşeyi kapan Hüseyin Gülerce bugünkü yazısıyla bulunduğu safın hakkını vereceğini ilan etti.

Son birkaç gündür gündeme gelen “ikinci darbe tartışmasına” doğrudan ve cepheden dalan Gülerce, İstanbul’da yaşanan metrobüs kazasının arkasında bile darbeci güçlerin olabileceğini düşündüğünü ifade etti. Gülerce böylece kraldan çok kralcılığın ne düzeyde yapılabileceğini güncel olarak yerleştiği saflardan da belirtmiş oldu. Aynı zamanda, otomotiv sektöründe yapılacak grevlerin bu darbeye sebebiyet verileceğini söylemesi de Gülerce’nin işçi düşmanı yüzünü açığa çıkarttı.

Gülerce’nin bugünkü yazısının ilgili kısımları şu şekilde:

“Bugünlerde yeni bir darbe girişimi olacağına dair iddialar var. Ben de duyumlar alıyorum. Okulların açılmasıyla birlikte okul servisleriyle ilgili cinayetlere varan tartışma ve gerilim, otomotiv sektöründe grev hazırlık ve tahrikleri, ülke çapında ekonomik bir sıkıntıyla beslenecek kaos hazırlıkları olduğu fısıldanıyor. Bir de PKK’nın şehirlerde işleyeceği cinayetler ve bombalamalar başlarsa… Tam böyle bir ortamda, ABD’li kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, Türkiye’nin kredi notunu düşürdüğünü açıkladı. Hem de üç gün önce, ‘Türkiye’de başarısız darbe girişiminin yarattığı şok etkisi bertaraf edildi’ açıklamasını yapmışken…

Bu siyasi karar, ‘bundan sonra askeri darbe değil, ekonomik bir darbe olur’ kanaatini kuvvetlendirdi. Üst Akıl, New York’ta geri adım atmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD’den ayrılır ayrılmaz düğmeye bastı?

‘Ekim ayında yeni bir darbe ihtimali var’ söylentisi, halkı elbette tedirgin ediyor. Halkın ikaz edilmesi yerinde ama panik ve endişe havası yaymak doğru değil.

Akla şu gelebilir: FETÖ ile ilgili büyük çaplı tasfiye yapıldı, yargıda, emniyette, silahlı kuvvetlerde, bürokraside FETÖ’nün beli kırıldı. FETÖ’nün yeni bir darbe girişimi için mecali, gücü, imkânı kaldı mı? FETÖ bitmedi mi?

Bitmedi, çünkü Amerika bitmedi, İngiltere bitmedi, İsrail bitmedi, Üst Akıl bitmedi… Çünkü 15 Temmuz’u FETÖ tek başına yapmadı. F. Gülen, taşerondu.

15 Temmuz darbe girişimi, Türkiye’yi hizaya getirmek için, Türkiye’ye boyun eğdirmek için yapıldı. Türkiye’nin varlığından, güçlenmesinden rahatsız olanlar kendilerince terbiye edilmiş bir yönetim istiyorlar, ülkemizde…

Onun için emellerinden vazgeçmeyecekler. Temmuzda olmadıysa, Ekimde, Kasımda başka yollarla, başka alanlarda kaos peşinde koşmaya devam edecekler.

İnanınız, ben artık şahsi mesele, şahsi kavga gibi görünen olaylarda bile Üst Aklın beşinci kol faaliyetinden, FETÖ kumpaslarından kuşkulanıyorum. Şu İstanbul’daki metrobüste şoförün yüzüne şemsiye ile vurulup meydana gelen korkunç kaza bile beni şüpheye sevk ediyor. O kazada onlarca insan ölebilirdi…

15 Temmuz’u önleyen bu kahraman millet duruşunu bozmayacaktır.”