Hüseyin Gülerce Darbe Komisyonu'nda: Komünistlerle kavga ederken sopamızda "Allah için vur" yazıyordu

Darbe Komisyonu'nun bugün dinlediği isimlerden biri de Cemaat'in eski sözcüsü Hüseyin Gülerce oldu.

Hüseyin Gülerce Darbe Komisyonu'nda: Komünistlerle kavga ederken sopamızda

Darbe girişiminin araştırmak için kurulan Darbe Komisyonu’nda konuşan eski Cemaat sözcüsü Hüseyin Gülerce, örgütten daha önce neden ayrılmadığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonuyla dağılan ‘ittifak’ın ardından Cemaat’le yollarını ayırarak, AKP’nin safına geçen Gülerce’nin, Cemaat saflarında ‘komünizmle mücadele’ ettikleri döneme dair konuşmasında “Sopamızın üstünde ‘Allah için vur’ yazıyordu arkadaşlar” ifadesi dikkat çekti.

Gülerce’nin konuşmaları şöyle:

“Benim en büyük hatam o dayak olayını gördükten sonra ayrılmamam. Fakat şöyle de bir şey oluyor, aşığın gözü kör oluyor” diyen Gülerce, “Biz gençliğimizden beri dava adamı diye biliyoruz kendimizi. Ya kavgaların içine giriyorduk Çapa’da. Özür diliyorum, biraz espiri olsun, tırnak içinde komünistlerle kavga ediyorduk mücadeleciler olarak. Sopamızın üstünde ‘Allah için vur’ yazıyordu arkadaşlar. Ne Allah için vurması, bizim hazırlıktan arkadaşımızdı. Bizi ne hale getirdiler, şimdi bu FETÖ için de bizi manyak ettiler. Ben hoca diyorum ya, imam diyemiyorum. Hangi örgütün başında bu imam diyorlar, cemaat dediğin zaman cuma cemaatidir, şimdi örgüt diyorlar. O hadisede evli barklı adamı dövdüğüne çok pişman oldu, sofrada durmadan söylendi. Benim o hadiseyi görmemden dolayı çok pişman oldu” ifadelerini kullandı.

“Allah beni affetsin”

CHP’li vekil Aykut Erdoğdu da, Gülerce’ye “Sizin hiç mi sorumluluğunuz yok” diye sorulduğunu, Gülerce’nin de karşılığında “Allah beni affetsin” diye cevap verdiğini söyledi.

aykut