Hürriyet'in internet sitesi editörü gözaltında

'FETÖ' soruşturması kapsamında gazetecilere düzenlenen operasyonda hurriyet.com.tr editörü Dinçer Gökçe de gözaltına alındı.

Hürriyet'in internet sitesi editörü gözaltında

‘FETÖ’ soruşturması kapsamında medya yapılanması iddialarına ilişkin bu sabah yapılan operasyonda hurriyet.com.tr editörü Dinçer Gökçe de gözaltına alındı.

FETÖ soruşturması kapsamında medya yapılanması iddialarına ilişkin bu sabah operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında gazetecilerin de bulunduğu 35 kişi hakkında gözaltı kararı var. Hakkında gözaltı kararı verilen Ergun Babahan, Prof. Dr. Osman Özsoy ile Şemsettin Efe’nin yurtdışında olduğu tespit edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu Cumhuriyet Savcısı Murat Çağlak tarafından yürütülen FETÖ’nün medya yapılanması soruşturmasında 35 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

Evlerinde arama yapılan 9 kişi gözaltına alındı.

Hakkında gözaltı kararı verilen Ergun Babahan, Prof. Dr. Osman Özsoy ile Şemsettin Efe’nin yurtdışında olduğu tespit edildi.

Hürriyet editörü de gözaltında

Operasyonda İstanbul’da hurriyet.com.tr editörü Dinçer Gökçe, Nurullah Öztürk, Rasih Yılmaz , Murat Aksoy, Abdullah Alparslan Akkuş, İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap;Ankara’da Ömer Şahin; Kocaeli’nde ise Ayhan Şimşek gözaltına alındı.