Hayko Cepkin'den 'düğün dernek' tepkisi

Çanakkale Belediyesi Hayko Cepkin konserini, asker ve polislerin yaşamını yitirmesi nedeniyle daha sonra açıklanacak başka bir tarihe erteledi.

Hayko Cepkin'den 'düğün dernek' tepkisi

Çanakkale Belediyesi, ’19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’ nedeniyle organize ettiği Hayko Cepkin konserini, asker ve polislerin yaşamını yitirmesi nedeniyle daha sonra açıklanacak başka bir tarihe erteledi. Hayko Cepkin ise, Twitter hesabından yayınladığı mesaj ile konserin iptal edilmesine tepki gösterdi.

Hayko Cepkin, bugün saat 21.30’da Cumhuriyet Meydanı’nda Çanakkale Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle düzenlediği konserde sahne alacaktı.

Ancak Çanakkale Belediyesi, bugün resmi web sitesinden bir duyuru yayınlayarak, konserin daha sonra açıklanacak başka bir tarihe ertelendiğini duyurdu. Duyuruda, “Hayko Cepkin konseri ertelendi… 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Geçlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenmesi planlanan Hayko Cepkin konseri, ülkemizin içine bulunduğu olumsuz durumlar ve terör olayları nedeniyle ertelenmiştir. Kentlilerimizin bilgisine sunarız” denildi.

Belediyenin, cep telefonlarına mesaj göndererek duyurduğu konser erteleme kararı üzerine Hayko Cepkin Twitter hesabından belediyenin duyurusunu paylaşarak, “Düğün dernek devam, 19 Mayıs haram. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun Türkiye” mesajını paylaşarak, Sümeyye Erdoğan-Selçuk Bayraktar düğününe gönderme yaptı.