"Günah işleme özgürlüğü" diyen AKP'li vekilin belediye başkanı akrabası gözaltında

AKP İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ün akrabası Mustafa Külünkoğlu, 'FETÖ' mensubu olduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

Rize’nin Çayeli İlçesi’ne bağlı Büyükköy Belediye Başkanlığı’ndan istifa eden AKP’li Mustafa Külünkoğlu, ‘FETÖ’ mensubu olduğu iddiasıyla gözaltına alındı.

AKP’nin ‘FETÖ’ avcılığında önde gelen isimlerinden İstanbul Milletvekili Metin Külünk’ün de akrabası olan Külünkoğlu, “Cemaat”e yakınlığı ile bilinen Rize Sanayici İşadamları Derneği’nde (RİSİAD) bir dönem başkanlık yapmıştı. Ayrıca Gülen Cemaati’ne ait birçok dersanesi ve mal varlığı da onun üzerineydi.

10 gün önce istifa etti

Büyükköy Belediye Başkanı Mustafa Külünkoğlu, 10 gün önce yaptığı yazılı açıklama ile 2.5 yıldır sürdürdüğü belediye başkanlığı görevinden ve parti üyeliğinden istifa ettiğini duyurmuştı.

Külünk “Günah işleme özgürlüğü” demişti

Mustafa Külünkoğlu’nun AKP’li milletvekili akrabası Metin Külünk, 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarıyla birlikte ortaya saçılan yolsuzluklar sonrası AKP cenahından gelen en ilginç yorumlardan birine imza atmıştı. Külünk, sözkonusu operasyonların ‘günah işleme özgürlüğü’ne müdahale olduğu savunmuştu.

İşte Külünk’ün o dönem çok konuşulan sözleri:

“Bu noktada kaçırdığımız çok önemli bir ayrıntı var. Allah, insana günah işleme özgürlüğü vermiştir. Günahsızlık talep etme hakkı vermemiştir. Af dileme hakkıyla günah işleme özgürlüğü vermiştir. Hz. Peygamber günayları açan değil örtücü olan bir rahmet geleneğinin mimarıdır.”