Gerici Milli Eğitim Müdürü'nden 'yılbaşı fetvası': Hediyeleşmeyin

AKP gericiliğinin eğitimi adım adım dinselleştirmesiyle her gün yeni bir skandalı açığa çıkıyor.

Gerici Milli Eğitim Müdürü'nden 'yılbaşı fetvası': Hediyeleşmeyin

Türkiye AKP gericiliğinin eğitimi adım adım dinselleştirme hedefi kapsamında her gün bir başka gerici uygulamaya sahne oluyor. Yaklaşan yeni yıl öncesi, kamuoyunun islamcı cemaat ve örgütlerden alışık olduğu ‘yılbaşı kutlamalarına karşı eylem ve fetva’ haberlerinin adresi bu kez Milli Eğitim Müdürü oldu.

Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü, ilçedeki öğrencilerin ‘yılbaşı kutlamaması’ için genelge yayınladı. Genelgede gerekçe olarak mevzuat dışı olması ve ‘değer yargılarından uzak olması’ gösterildi.

Gazeteport‘ta yer alan habere göre, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı imzasıyla gönderilen yazıda, ‘şikayetler’ gerekçe gösterilerek öğrencileri olumsuz davranışlara sevk edecek yılbaşı hediyeleşmesi, çam süslemesi gibi yılbaşı etkinliklerinin yapılmaması istendi.

Yazıda şu ifadelere yer verildi:

“Dönem ve yıl sonu olması nedeniyle dersleri engelleyecek, öğrencileri farklı alışkanlıklara ve olumsuz davranışlara sevk edecek yada özendirecek eğlence, şans oyunu, çekiliş ve yılbaşı adı altında öğrencileri ekonomik durumlara göre farklı algılara sokabilecek (yılbaşı süslemesi, çam süslemesi vb. süslemeler gibi), psikolojik olarak öğrencileri farklı şekilde etkileyecek etkinliklerin yapılmaması ve bir aksaklığa fırsat verilmemesi hususunda gereğini rica ederim.”

İşte resmi yazı: