Gerici ilahiyatçıdan ilginç itiraf

Süleymaniye Vakfı Başkanı Prof. Abdülaziz Bayındır, ilahiyat fakültelerinde öğretilen din ile ilgili itiraf gibi açıklama.

Gerici ilahiyatçıdan ilginç itiraf

Süleymaniye Vakfı Başkanı Prof. Abdülaziz Bayındır, ilahiyat fakültelerinde öğretilen din ile IŞİD’in dininin aynı olduğunu söyledi.

Dün akşam saatlarinde hayatını kaybeden Yaşar Nuri Öztürk ile ilgili KRT kanalında Çağlar Cilara’nın programına canlı yayında bağlanan Bayındır sorulan bir soru üzerine, ilahiyat fakültelerinde IŞİD’in uygulamaya çalıştığı dinin öğretildiğini söyledi ve şöyle konuştu:

“İlahiyattaki din ile IŞİD’in dini arasında fark yok”

“Bugün Türkiye’deki ilahiyat fakültelerinde okutulan din ile IŞİD’in dini arasında en küçük bir fark yoktur. Şii ve Sünni bütün mezheplerin anlattığı din IŞİD’in uygulamaya çalıştığı dindir. Biz karşı çıkıyoruz diyenler dünya kamuoyunda oluşan olumsuz yapıya karşı biz öyle değiliz diyerek karşı çıkanlardır. Bugün dünyadaki İslam anlayışında yüzde yüz bir değişikliğe ihtiyaç var o değişiklikte ancak Kuran ile yapılabilir. Allah’a çok şükür elimizde Kuran var, bu insanlara ‘bu yaptıklarınız doğru değildir’ diyebiliyoruz. Doğruları söyleyenler genellikle bir çok kişilerin menfaatlerine ters düşer.”