Galatasaray'dan Beyaz TV muhabirine yasak

Galatasaray Kulübü, Adanaspor maçı sonrası Teknik Direktör Jan Olde Riekerink'e "Kızlarınız garsonluk mu yapıyor?" diye soru soran Beyaz TV muhabiri Sezgin Gelmez'e yasak getirdi.

Galatasaray'dan Beyaz TV muhabirine yasak

Spor Toto Süper Lig’de Galatasaray’ın deplasmanda Adanaspor’u 1-0 mağlup ettiği maçın ardından Hollandalı teknik adam Jan Olde Riekerink’e basın toplantısında ilginç bir soru yöneltildi.

Beyaz TV muhabiri Sezgin Gelmez, Riekerink’e, “Kızlarınız garsonluk mu yapıyor?” şeklinde bir soru yöneltti. Soru karşısında şaşıran ancak sakinliğini koruyan Riekerink, “Maçla ilgili bir soru olmadı bu belki ama 2 kızım var, okuyorlar. Bazen çalışıyorlar, ama şu an ikisi de okuyor.” cevabını verdi.

Soruyu yersiz ve uygunsuz bulan Galatasaray Yönetimi ise kulübün resmi internet sitesinden yaptığı açıklamada Sezgin Gelmez’e sınırlama getirildiğini duyurdu.

İşte o açıklama:

“Medya bilgilendirme: Akreditasyon sınırlaması

Adanaspor karşılaşması sonrası düzenlenen basın toplantısında teknik direktörümüz Jan Olde Riekerink’e maksadını aşan sorular soran Beyaz TV muhabiri Sezgin Gelmez’e kulübümüz tarafından yasaklama getirilmiştir.

Söz konusu muhabirin, akreditasyon yetkisi Galatasaray’a ait olan basın toplantısı, organizasyon ve davetlere girişi durdurulmuştur.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.
Galatasaray Spor Kulübü”