Evlenmeyi reddettiği için katledildi

Bursa'da 25 yaşındaki bir kadın evlenmeyi reddettiği için öldürüldü.

Evlenmeyi reddettiği için katledildi

Bursa’nın Gemlik ilçesi’nde 25 yaşındaki Tuğçe Uludağ, evlenme teklifini reddettiği ve şikayeti üzerine savcılık tarafından koruma tedbirli uzaklaştırma kararı bulunan 26 yaşındaki Aykut Ertunç tarafından av tüfeği ile vuruldu. Genç kız yaşamını yitirirken, aynı silahla intihara kalkışan Ertunç ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Olay Gemlik ilçesi Umurbey Mahallesi’nde meydana geldi. Çiftçilikle uğraşan Aykut Ertunç, iddiaya göre aşık olduğu Tuğçe Uludağ’a arkadaşlık teklif etti. Genç kadının kabul etmemesine rağmen ısrarını sürdüren Ertunç, ailesini görücüye gönderdi. Tuğçe Uludağ’ın ailesi, olumsuz yanıt vermelerine rağmen kızlarını rahatsız eden Aykut Ertunç ile ilgili savcılığa şikayette bulundu. Hakkında savcılık tarafından genç kıza yaklaşmaması konusunda koruma tedbirli uzaklaştırma kararı verilen Aykut Ertunç, bu akşam bir kez daha görüşmek üzere otomobille Tuğçe Uludağ’ın evine gitti. Evinin önünde görüştüğü Tuğçe Uludağ’ın bir kez daha olumsuz cevap vermesi üzerine Ertunç, otomobilde bulunan av tüfeği ile genç kıza ateş açtı. Tuğçe Uludağ, kanlar içerisinde yara yığılırken, Ertunç ise otomobille olay yerinden kaçtı.

Vücudunun çeşitli yerlerine isabet eden saçmalarla ağır yaralanan genç kadın, olay yerine gelen 112 Acil Servis ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Gemlik Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Doktorların tüm müdahalelerine rağmen Uludağ, yaşamını yitirdi.

Olaydan sonra otomobille kaçan Aykut Ertunç ise aynı tüfekle bir zeytin bahçesinde kendisine ateş ederek intihar etmek istedi. Polis ekipleri tarafından yaralı halde bulunan Ertunç, ambulansla Orhangazi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

(DHA)