Eski Cemaat sözcüsünün kızına tutuklama kararı

Hüseyin Gülerce'nin öğretim görevlisi kızı Elif Yıldız'ın da olduğu 5 kişi tutuklandı.

Eski Cemaat sözcüsünün kızına tutuklama kararı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının ‘FETÖ’ (Fetullahçı Terör Örgütü) yönelik soruşturması kapsamında, aralarında Hüseyin Gülerce’nin öğretim görevlisi kızı Elif Yıldız’ın da olduğu 5 kişi tutuklandı.

Turgut Özal Üniversitesi’nde yürütülen soruşturmada, Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye götürülen öğretim görevlileri, doktor ve memurlardan oluşan 11 kişi, soruşturmayı yürüten savcılara ifade verdi. Şüphelilerden 2’si savcılık sorgusunun ardından, 4’ü adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, 5 şüpheli ise tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Sulh Ceza Hakimliğince sorgulanan, aralarında Cemaat’in uzun yıllar sözcüsü olarak bilinen Gülerce’nin öğretim görevlisi kızı Elif Yıldız’ın da olduğu 5 zanlı ise tutuklanarak Sincan Cezaevine gönderildi.

Gülerce’den açıklama

Hüseyin Gülerce, kızınun tutuklanması kararına tepki göstererek, kendisinin 3 yıldır tehditlere rağmen FETÖ ile mücadele ettiğine değinirken, “Hayatı pahasına mücadele eden insana kim ne mesaj vermek istiyor? Kim benden rahatsız?” ifadesini kullandı.