Eski Cemaat sözcüsünden 'AKP-MHP hükümeti' önerisi

AKP'nin yayın organlarından Star gazetesinin yazarı Hüseyin Gülerce, AKP-MHP hükümetinin kurulmasını önerdi.

Eski Cemaat sözcüsünden 'AKP-MHP hükümeti' önerisi

AKP’nin yayın organlarından Star gazetesinin yazarı Hüseyin Gülerce, AKP-MHP hükümetinin kurulmasını önerdi.

17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonları sonrası Cemaat’le yollarını ayırıp AKP saflarında kalan Gülerce, Star’daki köşe yazısında “MHP ile AK Parti arasına kimse fitne sokamaz, kimse de MHP’nin içi ile oynayamaz.” ifadelerini kullandı.

Gülerce’nin “Çözüm: AK Parti-MHP hükümeti” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

“AK Parti ile MHP daha sıkı bir diyaloğun, daha açık bir birlikteliğin içinde birlikte yürüyemezler mi? Bazıları “amma da yaptın” deseler bile acaba AK Parti-MHP Büyük Koalisyon Hükümeti kurulması düşünülemez mi?

Bu büyük koalisyonda, Türkiye’nin öncelikleri, büyük hedefleri ön planda olur, MHP ile AK Parti arasına kimse fitne sokamaz, kimse de MHP’nin içi ile oynayamaz. Giderek güçlenen MHP, büyük icraatlara, büyük hedeflere vereceği destek ile daha da büyür. AK Parti ile MHP tabanında daha bir kaynaşma, muhabbet hâsıl olur.

Cendereye sokulmak istenen Türkiye, böyle bir büyük koalisyon ile huruç hareketi yapmış, iç-dış bütün hasımlarını şaşırtmış olur. Kurulan tuzakları, Brüksel-Washington-Londra merkezli kumpasları, yeni Sevr planlarını boşa çıkarır.”