Erdoğan: Şu anda bildiklerimi anlatamayacak durumdayım

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 'FETÖ' soruşturmalarıyla ilgili olarak bildiklerini anlatamayacağını söyledi.

Erdoğan: Şu anda bildiklerimi anlatamayacak durumdayım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, darbe girişiminin ardından başlatılan ‘FETÖ’ soruşturmalarıyla ilgili olarak bildiklerini anlatamayacağını, ancak bir gün kitap yazabileceğini söyledi.

Saray’da “Öğretmenler Günü” nedeniyle düzenlenen programda konuşan Erdoğan, konuyla ilgili açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Tabii ki TSK’ya sızmış olan bir grup FETÖ’cü terörist, şimdi de bunların hesabını ödüyorlar. İhraç ediliyorlar, tutuklanıyorlar. Onları görevden alacağız ama istiyoruz ki at izi it izine karışmasın. Ama bu kadar da olur, çünkü A’dan Z’ye kendilerini saklıyorlar. Bildiklerimi şu an anlatamayacak durumdayım ama günü geldiğinde belki kitaba yazabilirim. Çünkü her bildiği her zaman söyleyemeyebilirsiniz. Şu gerçeğin farkına hep birlikte varmalıyız, teröristle mücadele güvenlik birimlerinin, terörle mücadele tüm toplumunun görevidir. Hiçbir evladımızın kaybolmasına, vatanına, milletine ihanet etmesine gönlümüz razı değil. Bu şer odaklarına karşı hep birlikte mücadele etmeliyiz. Öğretmenlerimiz, bu mücadelenin en ön saflarında yer almalıdır, zaten alıyorlar.”