Erdoğan ne dediğini biliyor mu: "Meclis'teki köpekler kim?"

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın, Avrasya Tüneli'nin açılışındaki konuşmasında "Meclis'teki köpekleri istemiyoruz" diyenlere verdiği cevabı tartışma konusu oldu.

Erdoğan ne dediğini biliyor mu:

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Avrasya Tüneli’nin açılışındaki konuşmasını “İdam isteriz”, “Meclis’te köpekleri istemiyoruz” diyerek kesenlere “haklısınız” diyerek yanıt vermişti.

Hürriyet yazarı Mehmet Yılmaz, Erdoğan’ın skandal cevabını köşesine taşıyarak “Meclis’teki köpekler kim?” diye sordu. “‘Bir ve bölünmez Türkiye’ seçmenlerinin yüzde 11’inin oyunu alıp milletvekili olanlar mı?” diyen Yılmaz, “Benden duymuş olmayın ama bu tabloya bakınca, bölünmemiz için ne provokatöre ihtiyaç var ne de dış güçlere.” ifadelerini kullandı.

Yılmaz’ın yazısının o bölümü şöyle:

Avrasya Tüneli’nin açılışı sırasında Cumhurbaşkanı kürsüde, kardeşliğimizi kimsenin bozamayacağından filan söz ederken bindirilmiş kıtalar slogana başlıyorlar: “İdam isteriz”.

Ellerinde bayraklar ve üzerinde “İdam isteriz” yazılı pankartlar var. Pankartlar belli ki profesyonel işi: Bir de idam ipi sallanıyor üzerinde.

Oradan birisi bağırıyor: “Meclis’teki köpekleri istemiyoruz.”

Cumhurbaşkanı yanıt veriyor: “Haklısın, haklısın!”

TBMM Başkanı kürsüye çıkıyor, konuşurken “İdam isteriz” sloganları atılıyor. Kahraman Bey kürsüden yanıtlıyor: “İşte milletin sesi!”

Meclis’teki “köpekler” kim?

“Bir ve bölünmez Türkiye” seçmenlerinin yüzde 11’inin oyunu alıp milletvekili olanlar mı?

Kardeşliğimizi böyle mi koruyacağız, onları yok sayarak?

Devlet yöneticilerimiz hep dış güçlerden, bizim güçlenmemizi istemedikleri için bölmeye, parçalamaya çalıştıklarından söz ediyorlar. Provokatörleri, kim olduğunu bizden sakladıkları gizli servisleri işaret ediyorlar.

Benden duymuş olmayın ama bu tabloya bakınca, bölünmemiz için ne provokatöre ihtiyaç var ne de dış güçlere.