Emel Müftüoğlu'ndan reklam kokan hareketler: Bakın Erdoğan'ı nasıl savundu?

Emel Müftüoğlu ülke gündemi ile alakalı sorulara "Erdoğan'ı insanlar çıldırttı" diyerek ve onu eleştirenleri de sabit fikirlilikle suçlayarak garip bir çıkış yaptı.

Emel Müftüoğlu'ndan reklam kokan hareketler: Bakın Erdoğan'ı nasıl savundu?

Emel Müftüoğlu’nun “Emel ile yeniden…” albümü çıkmış. Ceren Çıplak’ın sorularını yanıtlayan Emel Müftüoğlu ülke gündemi ile alakalı sorulara “Erdoğan’ı insanlar çıldırttı” diyerek ve onu eleştirenleri de sabit fikirlilikle suçlayarak garip bir çıkış yaptı.

Emel Müftüoğlu röportajının o kısmı şu şekilde;

– Ülkenin genel gündemini nasıl görüyorsunuz?

Bizdeki en büyük sorun her şeyi birbirine karıştırmak. Nerede takdir edilecek, nerede eleştirilecek bilmiyoruz. Körü körüne itaat ediyoruz. Herkes kendi seçtiği partiye biatçı. Böyle bir hayat yok ya! Ne doğru düzgün takdir edebiliyorsunuz, ne de doğru düzgün karşı çıkabiliyorsunuz. Zaten bu dengesizlik bizi mahvetti. Toplum olarak müthiş bir dengesizlik içindeyiz. Futbol fanları gibiyiz. Her şeye yanlış dediğinizde doğruya da yanlış dediğinizde zalim bir hale getiriyorsunuz.

– Demek istediğiniz Erdoğan’ı zalim yapanlar her şeye yanlış diyenler mi?

Evet. Erdoğan’ı her doğruya yanlış diyenler daha doğrusu her şeye yanlış diyenler çıldırttı. Her şeye yanlış dersen kim olsa bu kadar çığırından çıkar. Empati yapıyorum. İnsanlar delirtti onu. Yarın bütün arkadaşlarım, çevrem “Vay Erdoğan yalakası mısın?” diye yargılayacaklar. Hayır değilim.

– “Erdoğan’ı çıldırtanlar”larla empati yapar mısınız?

Sabit fikirli oldukları için böyle oluyor. Beni de onlar çıldırttılar. Bu kadar demokrasiden bahsedip de Cumhurbaşkanı’nın davetine gidenleri aşağıladıkları için ben de bu noktaya geldim. Nasıl bu kadar aşağılayıp başkalaştırabilirsin arkadaşlarını. Demek ki sen de başa gelsen, aynı zulmü taşıyan bir kalple geleceksin.