Dolar protestosuna bir destek de mezarcılardan: Dekontu getir, mezar taşını götür

AKP'nin yaptığı "dövizini TL'ye çevir" çağrısına tuhaf yanıtlar geliyor.

Dolar protestosuna bir destek de mezarcılardan: Dekontu getir, mezar taşını götür

Döviz kurunun önlenemeyen yükselişine karşı Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP’nin yaptığı “dövizini TL’ye çevir” çağrısına gelen tuhaf yanıtlardan biri de, “dövizi bozdur mezar taşını götür” kampanyası oldu.

Bursa’nın Merkez Osmangazi ilçesi Hamitler Mahallesi’nde mermer işletmeciliği yapan Enes Alan, mezar taşlarının üzerine astıkları “2 bin dolar bozdurup fişini getirene 30’luk mezar taşı bedava”, “Dolarını bozdur mezar taşını götür” yazısıyla kampanyayla Erdoğan’a ‘destek’ veriyor.

Alan, mermerci olarak doların yüksek olmasının kendilerini de olumsuz yönde etkilediğini söyledi. Alan, “Biz de kendi TL’mize sahip çıkmak amacıyla 2, 3 veya 5 bin dolarını bozdurup, makbuzunu getiren vatandaşlarımıza mezar taşını hediye ediyoruz. Bizim mesleğimiz, işimiz bu. Bunu yapabiliyoruz. Belki başka meslektaşlarımıza örnek olur. Onların da böyle bir duyarlılık gösterebilir. Bu sayede insanları, bazı ihtiyaçlarını karşılamak için olsa bile dolarını bozdurmaya ikna edebiliriz diye düşündük, böyle bir kampanya başlattık” diye konuştu.

dovizmezar

“İlgi görüyoruz”

Vatandaşların bu kampanyaya çok olumlu baktığını dile getiren Alan, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımız bu kampanyaya çok olumlu bakıyor. Hatta birkaç vatandaşımız dolarını bozdurup geldi ama bu iş mezar işi olduğu için bedava yaptırmaya gönlü el vermedi. Fakat yine de makbuzunu bize gösterdi. İlgi görüyoruz. İnşallah vatandaş bundan sonra kendi çabalarıyla da bazı sorunları çözebilecek. Bizim ülkemiz, bizim ekonomimiz, sahip çıkacağız. Kimseye bırakmayacağız. 26 yaşında bir gencim. Elimden gelen ne varsa onu yapmaya çalışıyorum. Vatandaşlarımızın da bu konuyla ilgili ellerinden gelen her şeyi yapmalarını istiyorum. 2 bin dolarını bozdurup getiren vatandaşımıza 750 liralık mezar taşını bir kuruş bile almadan veriyoruz. Hatta gidip kendimiz mezara yerleştiriyoruz.”