Dolar kampanyasından patronlara reklam fırsatı çıktı: 500 bin dolar bozanın adı amfi tiyatroya verilecek

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP'nin yaptığı 'dolar bozdurma çağrısı'nı patronlar için fırsata çevirdi.

Dolar kampanyasından patronlara reklam fırsatı çıktı: 500 bin dolar bozanın adı amfi tiyatroya verilecek

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve AKP’nin yaptığı ‘dolar bozdurma çağrısı’nı patronlar için fırsata çevirerek, 500 bin euro veya doların üzerinde döviz bozduranın adını üniversitedeki amfi tiyatroya verileceğini açıkladı.

YYÜ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal, Erdoğan’ın çağrısı sonrası başlatılan döviz bozdurma kampanyasına destek vermek istediklerini belirterek, şöyle dedi:
“Üniversitemizin idari ve akademik personelimizden 20 bin üzerinde euro veya dolar bozduran 5 arkadaşlarımız yurt dışına çıktığı zaman bizim Bilimsel Araştırma Projeleri fonumuzdan onları destekleyeceğiz. Diğerlerine de teşekkür belgesi vereceğiz. Teşekkür belgesi akademik seyirde farklı bir anlam ifade ediyor. Yine 500 bin euro veya dolar bozdurarak, Türk Lirası’nda kaldığını ispat edenin adını da üniversitedeki amfi tiyatroya vereceğiz. Ülkemiz üzerinde oynanan oyunları biz bozdukça hem ülkemiz güçlü konuma geliyor, hem de bizim üzerimizde oyun oynayanlar bundan sonraki oyunlarının tutmayacağını ve bizim ülkemizin, vatandaşlarımızın, milletimizin el ele vermek suretiyle güçlü bir şekilde geleceğe taşıdığını görecekler” dedi.