Diyarbakır'da okul bahçesinde patlama: 5 çocuk yaralandı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde bulunan Çelebi Eser Ortaokulu'nda bu sabah öğrenciler karnelerini almak için okul bahçesinde beklediği sırada meydana gelen patlamada 5 öğrenci yaralandı.

Diyarbakır'da okul bahçesinde patlama: 5 çocuk yaralandı

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde bulunan Çelebi Eser Ortaokulu’nda bu sabah öğrencilerin karnelerini almak için okul bahçesinde beklediği sırada meydana gelen patlamada 5 öğrenci yaralandı.

Alınan bilgilere göre, öğrenciler bu sabah karne almak için Çelebi Eser Ortaokulu’na geldi. Çocuklar daha sınıflara girmeden okulun bahçesine kimliği belirsiz kişiler tarafından ses bombası atıldı. El yapımı patlayıcıdan etkilenen 5 çocuk hafif şekilde yaralandı. Yaralı öğrenciler hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Okulun bazı camları da patlamanın etkisiyle kırıldı.

Patlama nedeniyle büyük panik yaşayan öğrenciler, okul bahçesinden dışarıya kaçmaya çalıştı. Haber verilen 112 acil servis ekipleri gelene kadar yaralı öğrencilere ilk müdahale öğretmenleri tarafından yapıldı. Yaralı çocuklar ambulansla Selahaddin Eyyübi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Patlamadan bir süre sonra okuldaki çocukları karneleri dağıtıldı. Yaralılardan 2 öğrenci ilk müdahalelerinin ardından Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Öğrencilerin yaralanmalarına patlamada kırılan cam parçalarının isabet etmesi ve basınç etkisiyle kulak zarlarında hasar olduğu belirtildi.

Previous Next
Close
Test Caption
Test Description goes like this