Diyarbakır'da belediyenin ardından DİSKİ'ye de jandarma baskını

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde arama bittikten sonra jandarma polis eşliğinde Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (DİSKİ) baskın yaptı.

Diyarbakır'da belediyenin ardından DİSKİ'ye de jandarma baskını

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nde arama bittikten sonra jandarma, polis eşliğinde Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’ne (DİSKİ) baskın yaptı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Hizmet Binası’nda arama bittikten sonra merkez Bağlar ilçesinde bulunan DİSKİ binasına giden jandarma, burada da arama başlattı.

DİSKİ Genel Müdür Yardımcısı Kemal Buluş ve Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Nadir Bingöl’ün odaları ile ihale birimi arandı. Arama sırasında binaya gelen Kemal Buluş jandarma tarafından gözaltına alındı.

Jandarma, Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde 4 mahallede su temini ve sondaj için yapılan ihalenin dosyasını DİSKİ’den istedi. Ancak dosyalar İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen müfettişlerde olduğu için verilemedi.

Burada aramasını bitiren jandarma daha sonra Sento Caddesi üzerinde bulunan DİSKİ’ye bağlı Yatırım ve Proje Daire Başkanlığı’na da baskın düzenleyerek, arama yaptı.
Jandarmanın elinde aramanın yanı sıra gözaltı listesinin de olduğu belirtildi. (DİHA)