Digitürk'ün yeni sahibi belli oldu

Digitürk satış süreci tamamlandı ve yeni sahibi belli oldu.

Digitürk'ün yeni sahibi belli oldu

Digiturk Katarlılar ait spor ağı BeIN Sports’a satıldı. Digiturk tarafından satın alma sürecinin tamamlandığına dair yapılan açıklamada, “beIN MEDIA GROUP LLC (“beIN MEDIA”), bugün, Çukurova Grubu ile Providence Equity Partners tarafından kontrol edilen fonlara ait olan ve Digiturk markası altında faaliyet gösteren Türk dijital platform grubunun holding şirketi DP Acquisitions B.V.’yi satın alma sürecinin tamamlandığını duyurdu.” denildi.

Satışın ne kadara gerçekleştiği bilgisi herhangi bir yerde paylaşılmazken beIN MEDIA GROUP’un Başkanı ve CEO’su Nasser Al-Khelaïfi ise satın alma işlemine ilişkin olarak aşağıdaki açıklamayı yaptı: “Grubumuzun tarihindeki en büyük anlaşma olan bu satın alma, küresel genişleme sürecimizde önemli bir kilometre taşı. Ayrıca bu satın alma, yüksek büyüme potansiyeli olan ve gelişmiş piyasalarda en yüksek kaliteli yayın deneyimi sağlamaya ilişkin kararlılığımızın da bir ifadesidir. Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi ile olan komşuluğu ve Avrupa ile Asya’daki bizim için önemli piyasalara olan yakınlığı da göz önüne alındığında, Türkiye pazarına girişimiz, beIN MEDIA GROUP açısından çok önemli bir adımdır. Digiturk, hızla büyüyen Türkiye piyasasında bizi lider konumuna getiriyor ve önümüzdeki yıllar için çok önemli iş fırsatlarını yakalama şansı sunuyor. Digiturk platformunu güçlendirmeyi ve Türkiye’nin dijital yayıncılık ve spor alanındaki heyecan verici dinamiklerini küresel deneyimimiz ile daha da geliştirmeyi amaçlıyoruz.”

beIN MEDIA GROUP hakkında

beIN Sports, Katar Spor Yatırımları (Al Jazeera Media Network) sahip olduğu ve işlettiği bir televizyon kanalı. 2012 yılında kurulan kanal, spor konulu Arapça, Fransızca, İngilizce ve İspanyolca olmak üzere 4 farklı dilde yayın yapıyor. Kanal, futbol, ragbi, bisiklet ve hentbol gibi birçok spor organizasyonunu yayınlıyor.