Darbe girişimi Milliyet'te de 'kelle' aldı

Darbe girşiminin yaşandığı gece Milliyet Gazetesi'nde de sıcak gelişmeler yaşandığı öğrenildi.

Darbe girişimi Milliyet'te de 'kelle' aldı

Askeri darbe girişiminin yaşandığı gecede Milliyet Gazetesi’nde de sıcak gelişmeler yaşandı. Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila’nın görevinden istifa etmesinin ardından yerine getirilmesi beklenen isimlerden yayın koordinatörü Ercüment Erkul, darbe gecesi ‘gazetecilik refleksi’ ile Yıldırım Baskı yapmaya karar verdi.

Gazeteciler.com‘da yer alan bilgiye göre, deneyimli gazeteci yıldırım baskıyı yaptı anca o baskıda geçen bazı ifadeler sonu oldu. Yıldırım baskıda Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar ile Cumhurbaşkanlığı genel sekreteri Fahri Kasırga’nın ortalarda olmadığı şeklinde ifadeler yer aldı. İşte bu ifadeler gazetenin sahibi Erdoğan Demirören’i adeta çileden çıkardı.

Kendisinden habersiz yapılan yıldırım baskıdan ve haberde yer alan ifadelerden rahatsız olan Demirören, derhal Ercüment Erkul’un görevine son verdi.

Gelen asıl bomba haber ise şu: Medyaradar’a gelen duyumlara göre, Demirören Medya Grubu Ercüment Erkul’dan Yıldırım Baskıyı izinsiz yaptığı gerekçesiyle bu parayı talep ediyor…

Ercüment Erkul kimdir?

Ercüment Erkul 1951 yılında Bor’da doğdu. Deniz Astsubay Okulu ve Boğaziçi Üniversitesi’ni bitirdi. 1973 yılında Hürriyet Haber Ajansı’nda gazeteciliğe başladı. 38 yıl süreyle Hürriyet, Milliyet, Bulvar ve Gazete gazetelerinde Yazı İşleri Müdürlüğü, Telsim ve Vodafone’da İnternet ve İçerik Direktörlüğü yaptı.Erkul’un, Emniyet’in ‘şike’ ve ‘teşvik’ suçlamasıyla düğmeye bastığı günü, olayların perde arkasını topladığı KİM KİMİ TEŞVİKLEDİ isimli kitabı bulunuyor.