Çocuk istismarında son nokta: Anaokulu çocukları tank önüne yatırıldı!

Sivas'ta bir anaokulunda çocuklara yaptırılan temsil gericilik ve çocuk istismarının yeni bir örneği oldu.

Çocuk istismarında son nokta: Anaokulu çocukları tank önüne yatırıldı!

Sivas’ta bir anaokulunda, henüz en büyüğü 6 yaşında olan öğrencilere “Çocuk Dili ile 15 Temmuz” adı altında tiyatro gösterisi yaptırıldı. Gösteride 15 Temmuz’da tankların önüne yatanlar ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Facetime ile CNN Türk’e yaptığı bağlantı da yer aldı.

Gericiliğin çocuk istismarı ile iç içe geçtiğinin göstergesi sayılabilecek gösteri, anaokulun salonunda gerçekleşti. Programa Sivas Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy ile öğretmen, öğrenci ve veliler katıldığı öğrenildi.

DHA’nın haberine göre, 15 Temmuz darbe girişiminin canlandırıldığı oyunda henüz anaokulu çağındaki çocuklar darbecilerin tanklarla sokağı çıkışını ve insanların tankların önüne yatmasını, TRT’den yayınlanan bildiriyi, Erdoğan’ın CNN Türk ekranlarında Facetime üzerinden Hande Fırat ile yaptığı konuşmayı ve camilerden sela okunmasını canlandırdı.

Türkiye tarihini sürekli geriye götüren siyasal İslâm’ın eğitim alanında ne gibi şeyler yapabileceğinin göstergesi olan ve bizzat devlet temsilcilerinin onayıyla gerçekleşen olay, çocuk istismarı kategorisinde yer alıyor:

Dünya Sağlık Örgütü tarafından çocuk istismarı şu şekilde tanımlanıyor: “Çocuğun sağlığını, fiziksel ve psikososyal gelişimini olumsuz etkileyen, bir yetişkin, toplum ya da devlet tarafından bilerek ya da bilmeyerek uygulanan tüm davranışlar çocuğa kötü muameledir.”

Dolayısıyla tiyatro gösterisinde 15 Temmuz’un temsil edilmesi esnasında darbenin, selanın ve tankın ne anlama geldiğinin ayrımında olmayan çocuklara böyle şeylerin yaptırılması gericiliğin çocuk istismarcısı yüzünün başka bir yönünü de göstermesi açısından ibret verici.