'CHP'li Murat Hazinedar Cemaat'e yardım etti' iddiası

İBB Meclisi'nin CHP'li üyeleri, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'ın Cemaat destekçisi olduğunu öne sürdü.

'CHP'li Murat Hazinedar Cemaat'e yardım etti' iddiası

İBB Meclisi’nin CHP’li üyeleri, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar’ın Cemaat destekçisi olduğunu öne sürdü.

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, CHP’li Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar ile Cemaat arasındaki yakınlığa ilişkin CHP kulislerinde konuşulanları yazdı. Cemaat’e yakınlığı bilinen Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı’nın (GYV) geçen yıl 2 Temmuz’da düzenlediği iftar yemeğine katılan CHP’li Başkan Hazinedar, Cemaat’e övgülerde bulunup “Hizmetleri yapanlara el uzatacağız” demişti. Cemaat’in bir çok çocuğun yetişmesine katkıda bulunduğunu savunan Hazinedar “Kimse buraya gelmeye cesaret edemezken ben geldim” ifadelerini kullanmıştı.

Hürriyet yazarı Yalçın Bayer de CHP’lilerin Murat Hazinedar’ın Cemaat’e nasıl destek olduğu yönündeki ifadelerini köşesine taşıdı.

Yalçın Bayer’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“CHP’nin İBB meclis üyelerinden bir grup diyor ki: “Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, ‘Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi’ (dün akşamki) düzenleyemez. Daha önce Cemaatçi olduğunu ima eden ve Türkiye Yazarlar Vakfı’nda konuşma yapan Murat Hazinedar hakkında belediye koridorlarında ne söylendiği bilinmez mi? “Eray Arda’nın kullandığı 34 EA 6969 Mercedes cip ile 34 FJ 2349 ve 34 SSY 57 plakalı Porche araçlar nedir, kimindir? Son dönemde belediyede Cemaat’e yapılan katkılar… Belediyenin tüm işlerden bağış aldığı ve belediye ile iş yapanların isyanı… Mecidiyeköy’de yer alan ofisin ne işe yaradığı… Murat Saçlı’nın ne iş yaptığı… CHP İBB ve İl Başkanlığı bunlar üzerinde hiç kafa yormaz mı? ‘Bunlar unutulmayacak’ ve Genel Merkez’deki ihraç raporuyla patlayacaktır.””