CHP'den MHP'yi 'hedef' almama kararı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin başkanlık sisteminin referanduma götürülmesine destek vermesi sonrası CHP, MHP'nin kurumsal kimliğini değil Bahçeli'yi hedef alma kararı aldı.

CHP'den MHP'yi 'hedef' almama kararı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin başkanlık sisteminin referanduma götürülmesine destek vermesi sonrası CHP, MHP’nin kurumsal kimliğini değil Bahçeli’yi hedef alma kararı aldı.

Milliyet’ten Meriç Tafolar‘ın haberine göre, referandum için stratejisini belirlemeye çalışan CHP kurmayları, toplantıda 10 gün boyunca çoğunluğu seçim çevrelerinden olmak üzere çok sayıda telefon aldıklarını, telefonlarda MHP’nin tavrının eleştirilerek CHP’nin başkanlık karşısında olanca gücüyle karşı durması gerektiği yorumlarının iletildiği, MHP tabanından gelen telefonlarda da başta Bahçeli olmak üzere parti yönetimine yönelik sert eleştirilerde bulunulduğu anlatıldı. Eski vekiller ve eski parti yöneticilerinin dahi Bahçeli’nin tutumunu doğru bulmadığının paylaşıldığı toplantıda; CHP’nin olası referanduma kadar MHP’nin kurumsal kimliğini değil, Bahçeli’nin hedef alınması ve Bahçeli’nin tutumunun eleştirilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı.