CHP’den Erdoğan şiiri yorumu: Devlet adamımıza kimse hakaret edemez

Komedyen Jan Böhmermann'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la ilgili yazdığı şiir hakkında konuşan CHP'li Erdal Aksünger, "Bizim devlet adamlarımıza kimse hakaret edemez, bunda hemfikiriz" dedi.

CHP’den Erdoğan şiiri yorumu: Devlet adamımıza kimse hakaret edemez

Komedyen Jan Böhmermann’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan’la ilgili yazdığı şiir hakkında konuşan CHP’li Erdal Aksünger, “Bizim devlet adamlarımıza kimse hakaret edemez, bunda hemfikiriz” dedi. Partisinin Kahramanmaraş il başkanlığını ziyaret eden Aksünger, burada basın toplantısı düzenledi.

Gazetecilerin komedyen Jan Böhmermann’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleriyle ilgili soruya Aksünger, “Bizim devlet adamlarımıza kimse hakaret edemez, bunda hemfikiriz. Ama Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan hakaretler orada duruyor. Onlarla uğraşanlar şu an yok. 60’a yakın konu var. Avrupa’ya başvurulmuş ama kimse gündem yapmıyor. Ama bizim için Recep Tayyip Erdoğan sonuçta bu memleketin cumhurbaşkanı, Mustafa Kemal Atatürk de bu memleketin cumhurbaşkanıydı. Bu bakımdan baktığınızda hakaret içeren şeyler yapılmamalı” diye konuştu.

Aksünger, 17-25 Aralık davalarının birbirinden farklı olduğunu belirterek, Rıza Sarraf davasının Türkiye açısından hukuki bir dava olmaktan çıkarak, siyasi şantaja dönüştüğünü söyledi.