CHP'de yeni genel başkan adayı iddiası

CHP içinden bir ismin genel başkanlık hazırlıkları yaptığı ve bunun için parti teşkılatlarında 'nabız yokladığı' öne sürüldü.

CHP'de yeni genel başkan adayı iddiası

Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinden bir ismin genel başkanlık hazırlıkları yaptığı ve bunun için parti teşkılatlarında ‘nabız yokladığı’ öne sürüldü

İddiayı köşesinde gündeme getiren Sözcü’den Zeynep Gürcanlı, CHP’de önümüzdeki günlerde bir tüzük kurultayının ardından parti yönetimindeki bir ismin genel başkan adaylığı için hazırlığa girdiğini öne sürdü.

Gürcanlı’nın yazısındaki ilgili bölüm şöyle:

Ancak bu tüzük kurultayını ya da ardından gelecek başkanlık tartışmalarının yaratacağı kaotik siyaset iklimini, “fırsata çevirme” peşinde olanlar da yok değil… CHP kulislerinde, halen parti yönetiminde olan önemli isimlerden birinin genel başkanlık için çalışmaya başladığı konuşuluyor.

Genel başkanlık için nabız yoklamaya başlayan bu siyasetçinin, ilk “denemeyi” ise geçtiğimiz günlerde Güneydoğu illerimizden birine yaptığı bir ziyaret ve orada yaptığı konuşmalarla gerçekleştirdiği ifade ediliyor.

Kamuoyu önündeki pek çok etkinlikte Kılıçdaroğlu’nun en yakınında duran bu CHP’li siyasetçinin yaptığı ilk denemede, liderlik için pek geçer not alamadığı da kulislere yansımış durumda…