Çerkezköy'de iş cinayeti: Çatı malzemesi kırıldı, taşeron işçi 7 metreden düşerek can verdi

Çerkezköy'de iki işçi, baca temizliği ve çelik halat değişimi yaptıkları sırada çatı malzemesinin kırılması sonucu 7 metrelik yükseklikten düştü.

Çerkezköy'de iş cinayeti: Çatı malzemesi kırıldı, taşeron işçi 7 metreden düşerek can verdi

Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi’nde hortum üretim fabrikasında taşeron işçi olarak çalışan 24 yaşındaki Taner Demirel, baca temizliği ve çelik halat değişimi yaptıkları sırada çatı malzemesinin kırılması sonucu 7 metrelik yükseklikten düşerek öldü. Yanındaki arkadaşı Halil Parlak ise Demirel’in üzerine düşerek bacakları kırıldı.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet fabrikada çalışan Taner Demirel ve Halil Parlak, baca temizliği ile halat değişimi için bir binanın çatısına çıktı. İşçiler çalışırken, çatı malzemesi ethernitin kırılması sonucu peş peşe düştü. İşçilerden Taner Demirel olay yerinde öldü, onun üzerine düşen Halil Parlak’ın ise iki bacağı da kırıldı. Parlak, çevredekilerin ihbarı üzerine gelen ambulansla Çerkezköy Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaşamını yitiren Taner Demirel’in cesedi, yapılan inceleme ardından hastane morguna kaldırıldı. Demirel’in henüz iki hafta önce evlendiği belirtilirken, acı haberi duyan yakınları hastaneye akın etti. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.