Cem Yılmaz neden politik espriler yapmadığını açıkladı

Cem Yılmaz "siyasi baskıdan dolayı siyasi ve politik espri yapamıyor" iddialarına cevap verdi.

Cem Yılmaz neden politik espriler yapmadığını açıkladı

Cem Yılmaz “siyasi baskıdan dolayı siyasi ve politik espri yapamıyor” iddialarına cevap verdi. Yılmaz, “Hiç kimseyi sevmiyorum ki o kadar bir tarafa angaje olup bir tarafa bir şey söyleyelim böyle bir duygum yok.” dedi.

Boğaziçi Üniversitesi Öğrenci Temsil Kurulu (ÖTK) Ödülleri’nde Oyuncu/Yönetmen kategorisinde En Sevilen Mezun ödülüne layık görülen Cem Yılmaz, ödülünü almak üzere Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerle buluştu.

Sahneye çıkan ünlü komedyen, “Cem Yılmaz hiç komik değil, Cem Yılmaz bitti artık” ve “siyasi baskıdan dolayı siyasi ve politik espri yapamıyor” iddialarına cevap verdi. Yaşam şeklinin belli olduğunu anlatan Cem Yılmaz, “Ben o tür bir muhalefetle ilgilenmiyorum” diye konuştu.

Yılmaz devamında şunları söyledi: “İşte bak Alman komedyen yaptı. Hiç kimseyi sevmiyorum ki o kadar bir tarafa angaje olup bir tarafa bir şey söyleyelim böyle bir duygum yok. Bu demode eleştiri kalıbının kırılması lazım bize faydası yok”

“Ben bitmedim ama biletler bitti”

Ünlü sanatçı ayrıca “Yaptığınla müsterih olacaksın, şakalarının sınırını bileceksin. Biz de ‘profesyonel komiklere alternatif olalım’ diye yola çıkmıştık. Benim 20 senedir duyduğum bir laf var; ‘Cem Yılmaz hiç komik değil, Cem Yılmaz bitti artık’ Belki de biletlerdir biten. Komiklik değişken bir iştir. Herhangi bir görüşe, herhangi bir tarafa angaje olmayan bir bakış açısını izleyicilerle paylaşmaktır. Dolayısıyla bu işin bayrağının devredilmesi diye bir şey söz konusu olamaz. Bu bakışa sahip olan herkeste kendimin devamını görebilirim. Her zaman sizden daha komik insanlar olmuştur, olacaktır” diye konuştu.